BDAR
Close

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Parengtos žalingo ir neskelbtino interneto turinio filtravimo programinės įrangos taikymo rekomendacijos

Data

2003 12 29

Įvertinimas
0

Informacinės visuomenės plėtros komitetas prie LR Vyriausybės, vykdydamas LRV 2003 metų kovo 5 dienos nutarimą Nr. 290 „Dėl viešo naudojimo kompiuterių tinkluose neskelbtinos informacijos kontrolės ir ribojamos viešosios informacijos platinimo tvarkos patvirtinimo“, atliko labiausiai šiuo metu pasaulyje ir Europoje naudojamos interneto turinio filtravimo programinės įrangos bandymus ir parengė atitinkamas rekomendacijas įvairioms vartotojų grupėms.

Tyrimas parodė, kad interneto turinio kontrolės priemonių kūrėjai išskiria penkias vartotojų grupes (verslo organizacijos bei valstybės institucijos, mokyklos, bibliotekos, Interneto paslaugų tiekėjai ir namų vartotojai), kurių poreikiai iš esmės yra skirtingi. Dėl šios priežasties dauguma filtravimo bei ženklinimo įrangos kūrėjų sukuria keletą programinės įrangos versijų, specialiai pritaikytų tam tikroms vartotojų grupėms.

Internetas gali būti įvairių formų, tuo tarpu dauguma turinio filtravimo programinės įrangos sugeba filtruoti tik žiniatinklio ir el. pašto srautus. Kai kuriais atvejais žalingo ir neskelbtino interneto turinio paslaugos gali būti uždraustos, tačiau komercinėse aplinkose tokia praktika būtų nepriimtina. Iš testavime analizuotų konkrečių interneto turinio kontrolės priemonių skirtingoms vartotojų grupėms, galima padaryti išvadą, kad universalios filtravimo programinės įrangos, pritaikytos visiems vartotojams, nėra. Atlikti bandymai parodė žalingo ir neskelbtino interneto turinio filtravimo programinės įrangos privalumus ir trūkumus, tačiau neparodė absoliutaus filtravimo programinės įrangos pranašumo, lyginant tarpusavyje.

Filtravimo programinės įrangos bandymų metu buvo analizuojama kiek atmetama tinklalapių, kurie neturi būti filtruojami ir kiek praleidžiama tinklalapių, kurie turi būti filtruojami. Bandymų rezultatai rodo, kad net ir geriausios įrangos pavyzdžiai nesugeba pilnai susidoroti su šiais jiems keliamais uždaviniais.