BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Parengta Atvirojo kodo naudojimo Lietuvoje Studija

Data

2006 12 21

Įvertinimas
1
Š.m. spalio mėnesį Informacinės visuomenės plėtros komiteto prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės užsakymu Vilniaus Gedimino technikos universiteto Atvirojo kodo institutas parengė atvirojo kodo naudojimo Lietuvoje Studiją. Šio darbo apimtyje buvo ištirtas atvirosios programinės įrangos naudojimo viešajame sektoriuje, švietimo ir mokslo, namų vartotojų, smulkaus ir vidutinio verslo segmentuose poveikis Lietuvos ekonomikai, biudžetui, importui ir eksportui, švietimui ir informacinės visuomenės kūrimui; apžvelgta esama padėtis, suformuluotos užduotys siekiant įgyvendinti informacinės visuomenės strateginius tikslus ir pateiktos rekomendacijos praktinio veiksmų plano sudarymui; pateikti pasiūlymai, kaip patobulinti OpenOffice.org programinę įrangą, parengti techniniai reikalavimai pastebėtų OpenOffice.org klaidų pataisymui ir pateiktų pasiūlymų įgyvendinimui.

Tarp svarių darbų paminėtinas atvirosios programinės įrangos naudojimo poveikio vartotojų išlaidoms ištyrimas, atsižvelgiant į migravimo į atvirąją programinę įrangą kaštus. Ištirti atvirosios programinės įrangos įsigijimo, įdiegimo, priežiūros, atnaujinimo, integravimo, vartotojų mokymo kaštai; įvertinti migravimo į atvirąją programinę įrangą kaštai. Pateiktos rekomendacijos, kaip nustatyti ekonominį efektą migruojant į atvirąją programinę įrangą; pateikti naudingo ir nenaudingo migravimo pavyzdžiai bei atliktas teisinės aplinkos vertinimas.

Šioje studijoje taip pat atlikta Lietuvos teisės aktų analizė, siekiant išsiaiškinti jų atitikimą programinės įrangos technologinio neutralumo principui bei atvirųjų elektroninių dokumentų standartų naudojimui ir pateikti pasiūlymai dėl jų keitimo.

Studija pridedama: