BDAR
Close

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Parduodant naujus kompiuterius be instaliuotos operacinės sistemos pažeidžiamos vartotojų teisės

Data

2007 08 03

Įvertinimas
1

Informacinės visuomenės plėtros komitetas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės (Komitetas) buvo informuotas, kad neretai pasitaiko atvejų, kai įsigyjant naujus kompiuterius, neįdiegiama operacinė sistema Linux.

Lietuvos nacionalinės vartotojų federacijos nuomone, šitaip yra pažeidžiamos vartotojų teisės, nes valstybės nustatyta lengvata gyventojas gali pasinaudoti įsigydamas asmeninio kompiuterio vienetą su įdiegta programine įranga. Tai reglamentuoja Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo 21 str. 1 d. 5 punkto komentaras.

Savo ruožtu, Komitetas išreiškia susirūpinimą esama situacija, kai kartu su parduodamu kompiuteriu vartotojui ne įdiegiama sisteminė programinė įranga, o pateikiama kompaktinė plokštelė, kurioje įrašyta pasenusi ir netinkama operacinės sistemos Linux versija, arba minėta plokštelė neturi įdiegimo į kompiuterį galimybės (live CD). Taip yra mažinamas pasitikėjimas atvirosios programinės įrangos patikimumu ir naudingumu.

Valstybinės mokesčių inspekcijos duomenimis 2005 m. šia pajamų mokesčio lengvata pasinaudojo 40 285 tūkst. Lietuvos gyventojų, 2006 m. šis skaičius išaugo daugiau nei dvigubai - 89 520 tūkst., o 2007 m. vartotojų, pasinaudojusių lengvata, skaičius išaugo iki 34 proc. – 120 162 tūkst.


Šaltinis: IVPK