BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Pagalbos iškvietos sistema. Komisiją džiugina didëjantis valstybių narių pritarimas į automobilius įmontuojamai sistemai „eCall“

Data

2010 05 05

Įvertinimas
0
Europos Komisija džiaugiasi, kad dar penkios valstybës narës pritarë į automobilius įmontuojamai pagalbos iškvietos sistemai „eCall“. Patekus į sunkią avariją, ši gyvybiškai svarbi sistema automatiškai surenka Europos bendrąjį pagalbos telefono numerį 112; visiškai įdiegta ji padëtų Europoje kasmet išgelbëti iki 2 500 gyvybių. Gegužës 4 d. Briuselyje rengiamoje ceremonijoje Belgija, Danija, Liuksemburgas, Malta ir Rumunija pasirašë ES susitarimo memorandumą dël sistemos „eCall“ diegimo Europoje ir prisijungs prie 15 kitų šį memorandumą pasirašiusių Europos valstybių.

Už skaitmeninę darbotvarkę atsakinga Europos Komisijos pirmininko pavaduotoja Neelie Kroes sakë: „Labai džiaugiuosi, kad jau 20 valstybių narių įsipareigojusios diegti sistemą „eCall“. Ši sistema – tai puikus pavyzdys, kaip informacinës ir ryšių technologijos gali bûti naudojamos siekiant pagerinti piliečių gyvenimo sąlygas ir net išgelbëti jų gyvybę.“

Už transportą atsakingas Europos Komisijos pirmininko pavaduotojas Siimas Kallasas kalbëjo: „Įdiegus sistemą „eCall“ kasmet bûtų galima išgelbëti daugelio eismo dalyvių gyvybę, todël džiaugiuosi, kad vis daugiau valstybių narių įsipareigoja ją įdiegti.“

Automobiliui patekus į didelę avariją, sistema „eCall“ automatiškai surenka Europos bendrąjį pagalbos telefono numerį 112 ir artimiausiai pagalbos tarnybai perduoda tikslius avarijos vietos duomenis ir kitą bûtiniausią informaciją. Apskaičiuota, kad visiškai įdiegus sistemą „eCall“ per metus bûtų išgelbstima iki 2 500 gyvybių, o daugiau kaip 15 proc. didelių avarijų pasekmës bûtų ne tokios sunkios, nes pagalbos tarnybos atvyktų greičiau.

Gegužës 4 d. Briuselyje rengiamoje ceremonijoje sistemos „eCall“ susitarimo memorandumą pasirašys penkios valstybës narës (Belgija, Danija, Liuksemburgas, Malta ir Rumunija). Pasirašydamos memorandumą jos prisijungs prie sistemą „eCall“ diegti įsipareigojusių 15 ES valstybių (Austrija, Čekija, Estija, Graikija, Ispanija, Italija, Kipras, Lietuva, Nyderlandai, Portugalija, Slovakija, Slovënija, Švedija, Suomija, Vokietija) ir kitų 3 Europos valstybių (Islandija, Norvegija, Šveicarija).

Gegužës 4 d. memorandumą pasirašys ir kai kurios organizacijos: „Agoria“, ATX, Belgijos automobilių klubas „Touring“, DEKRA, „Electronics Solutions“, Europos transporto saugos taryba (ETSC), EUROSMART, GMV, „ITS Belgium“, „OctoTelematics“, Rumunijos ir JAV Universitetas, Rumunijos nacionalinë greitkelių ir valstybinių kelių įmonë, „Special Telecommunications Service“, „UTI Systems“. Sistemai oficialiai pritarë 90 pasirašiusiųjų šalių, įskaitant judriojo ryšio operatorius (IP/09/1290) ir Europos automobilių gamintojus.

2008 m. Europos keliuose įvyko per 1,2 mln. avarijų, kuriose žuvo maždaug 39 000 žmonių ir daugiau kaip 1,7 mln. buvo sužeista. Apskaičiuota, kad į naują automobilį įdiegti sistemą „eCall“ kainuotų mažiau nei 100 EUR.

Kad sistema „eCall“ imtų veikti visu pajëgumu, nacionalinës institucijos privalo užtikrinti, kad jų pagalbos tarnybos bûtų parengtos priimti pagalbos skambučius, o technologija „eCall“ turi veikti visuose naujuose automobiliuose.

Iš pradžių Komisija ragino, kad sistema „eCall“ visoje Europoje bûtų savanoriškai įdiegta iki 2009 m. (IP/09/1245), tačiau, nesulaukus keleto ES valstybių paramos, sistemos diegimas buvo atidëtas.

Pagrindiniai faktai

Komisija remia su sistema „eCall“ susijusius mokslinių tyrimų projektus, kuriais siekiama užtikrinti, kad technologija veiktų tarpvalstybiniu mastu (pvz., E-MERGE ir GST-Rescue), ir užtikrina viešojo ir privačiojo sektorių bendradarbiavimą įgyvendindama iniciatyvą „eSafety“ ir vykdydama Europos pagalbos iškvietos sistemos diegimo platformos veiklą. Sistema „eCall“ yra vienas iš Pažangiojo automobilio iniciatyvos ir Pažangiųjų transporto sistemų veiksmų plano, kuriuo skatinama informacines ir ryšių technologijas (IRT) naudoti tam, kad kelių transportas bûtų pažangesnis, saugesnis ir ekologiškesnis, prioritetų (IP/06/191, IP/10/353).

Per pastaruosius trejus metus ES skyrë apie 160 mln. EUR moksliniams tyrimams, susijusiems su transportui skirtomis IRT, įskaitant saugos sistemas, pažangiųjų automobilių sistemas ir judumo skatinimo paslaugas.

ES susitarimo memorandumas ir jį pasirašiusiųjų šalių sąrašas paskelbtas

http://ec.europa.eu/information_society/activities/esafety/doc/esafety_library/mou/list_of_signatures.pdf  

Daugiau informacijos apie sistemą „eCall“ pateikta

http://ec.europa.eu/information_society/activities/esafety/ecall/index_en.htm


Šaltinis: EK