BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Pagal JT atliktą e. valdžios tyrimą Lietuva gerokai pagerino savo pozicijas

Data

2008 01 18

Įvertinimas
0
Jungtinės Tautos (JT) atliko pasaulinį e. valdžios 2008 tyrimą. Pagal e. valdžios pasirengimo indeksą (e-Government Readiness Index) Lietuva patenka tarp pirmųjų 35 valstybių, užimdama 28 vietą iš 182 šalių, ir pakyla per 12 vietų, lyginant su 2005 m.

Pagal e. dalyvavimo (e-Participation) indeksą Lietuva užima 20 vietą iš 192 šalių, pakildama per 49 pozicijas (2005 m. užėmė 69 vietą). Pagal šį indeksą pirmoji vieta atitenka JAV. E. dalyvavimo indeksas parodo valstybės teikiamos informacijos ir paslaugų, skirtų įtraukti piliečius į viešąją politiką, kokybę ir naudingumą.

Pagal e. valdžios pasirengimo indeksą pirmauja Skandinavijos valstybės: Švedija, Danija ir Norvegija. Šis indeksas, apimantis internetinius tinklalapius, telekomunikacijų infrastruktūrą ir žmogiškuosius išteklius, atskleidžia valstybių pasirengimą IT teikiamoms galimybėms.

Pasak Informacinės visuomenės plėtros komiteto prie LRV (IVPK) direktoriaus A. Matulio, siekiama, kad e. valdžios paslaugos taptų žinomesnės ir labiau prieinamos kiekvienam gyventojui. 2007 m. bendras viešųjų paslaugų pasiekiamumo rodiklis Lietuvoje buvo apie 60 procentų. Tikimasi, kad per pora artimiausių metų, pasinaudojant Europos Sąjungos struktūrine parama, bus sukurta daug naudingų gyventojams ir verslui, technologiškai pažangių elektroninių paslaugų.

Tyrimą galimą rasti http://www.unpan.org/egovkb/global_reports/08report.htm

Šaltinis: IVPK