BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Opendata.gov.lt laukia siūlymų ir pageidavimų

Data

2013 10 30

Įvertinimas
0

Opendata.gov.lt – interneto portale, per kurį  galima pasiekti valstybės institucijų kaupiamus duomenis – įdiegta nauja funkcija: visi vartotojai gali teikti pastabas ir siūlymus apie portale patalpintų metaduomenų ir per portalą pasiekiamų įstaigų tvarkomų duomenų pateikimą, kokybę ir išsamumą.

„Su portalo administratoriais dažnai susisiekdavo asmenys, kurie pasigesdavo vienos ar kitos rūšies duomenų, turėjo pastabų duomenų  kokybei ar klausimų. Norėdami pagerinti abipusį ryšį su vartotoju, nuo spalio 21 dienos įdiegėme naują priemonę, kurios pagalba bus galima internetu pateikti klausimus, pasiūlymus ir pageidavimus. Tai padės portalo administratoriams išsiaiškinti, kaip  geriau tenkinti vartotojų  poreikius, efektyviau spręsti susidariusias problemas bei tiesiogiai nukreipti  gaunamas pastabas ar siūlymus asmenims, kurie gali padėti kiekvienu atskiru klausimu“, - sako Kęstutis Andrijauskas, Informacinės visuomenės plėtros komiteto prie Susisiekimo ministerijos Informacinių išteklių skyriaus vedėjas.

Portale  įdiegtos naujos priemonės pagalba suinteresuoti asmenys (ūkio subjektai ir visuomenė) gali pateikti siūlymus ir pageidavimus apie tai, su kokiais sunkumais jie susiduria norėdami gauti duomenis iš institucijų ir įstaigų, nurodyti kokių duomenų gavimas jiems yra aktualus, o taip pat pateikti pastabas apie konkrečios informacijos rinkmenos duomenų kokybę ir išsamumą. Informacijos rinkmenų  tvarkytojai ir portalo administratorius atsakys į gautus siūlymus ir pageidavimus juos pateikusio asmens nurodytu el. paštu.

Informacijos rinkmenų sąrašas – tai valstybės informacinė sistema, skirta vienoje vietoje kaupti informaciją apie valstybės institucijose ir įstaigose tvarkomas informacijos rinkmenas (duomenų bazes),  jose kaupiamus duomenis ir prieigą  prie nurodytų duomenų arba prieigos sąlygas. Informacijos rinkmenų sąrašo duomenys  yra pasiekiami adresu opendata.gov.lt.

Galimybė pateikti klausimus, pasiūlymus ir pageidavimus apie Informacijos rinkmenų sąrašą ir informacijos rinkmenų kokybę ar duomenų trūkumą padės pasirinkti prioritetus bei technines priemones nuosekliam, ūkio subjektų ir visuomenės poreikius atitinkančiam, valstybiniame sektoriuje sukauptų duomenų atvėrimo procesui įgyvendinti.

Daugiau informacijos: Papildomą informaciją gali suteikti Kęstutis Andrijauskas, Informacinės visuomenės plėtros komiteto prie Susisiekimo ministerijos Informacinių išteklių skyriaus vedėjas.

Duomenų šaltinis: IVPK