BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Oficialios statistikos paslaugų portalas palengvins informacijos paiešką

Data

2014 11 24

Įvertinimas
0

Lietuvos statistikos departamentas įgyvendina projektą „Oficialios statistikos paslaugų portalas“, kurio tikslas – modernizuoti viešąją oficialios statistikos teikimo vartotojams paslaugą iš esmės pagerinant paslaugos patogumą, prieinamumą ir kokybę.

Siekiama, kad oficialios statistikos paslaugų portalu galėtų naudotis kuo didesnė visuomenės dalis – tiek interneto vartotojai, tiek ir įmonės bei organizacijos, taip pat ir įvairių įstaigų, kurios gamina ir skelbia oficialiąją statistiką, darbuotojai.

Statistikos departamentas žada užtikrinti ir vartotojų pageidaujamų statistinių rodiklių rinkinių pateikimą norimais pavidalais (duomenų lenteles, grafinius pavaizdavimus, „žemėlapius“, eksportavimus įvairiais formatais ir pan.).

Statistikos departamentas apsibrėžė pagrindinę problemą, kylančią skelbiant oficialią statistiką Lietuvoje – oficiali valstybės statistika išsibarsčiusi po skirtingų statistinę informaciją rengiančių ir skelbiančių institucijų internetinius puslapius. Tai sunkina informacijos paiešką, ji b8na neišsami, dažnai ir nesuderinama tarpusavyje, todėl galutinis vartotojas negali gauti kokybiškos ir patikimos oficialios statistikos.

Taip pat esamas statistinių rodiklių duomenų bazės funkcionalumas ir techninės galimybės neatitinka augančių statistinės informacijos vartotojų poreikių.

Įgyvendinus projektą buvo sudarytos sąlygos vienoje vietoje talpinti visą oficialiąją statistiką nepriklausomai nuo to, kokia įstaiga ją parengė, t. y. projektas prisidėjo prie „vieno langelio“ principo įgyvendinimo. Buvo pagerintas tarpinstitucinis bendradarbiavimas, ši paslauga kartu leis pagerinti gyventojų pasitikėjimą valstybės ir savivaldybių institucijomis ir įstaigomis.

Projektas įgyvendinamas Ekonomikos augimo veiksmų programos prioriteto „Informacinė visuomenė visiems“, kurį administruoja Informacinės visuomenės plėtros komitetas prie Susisiekimo ministerijos, lėšomis.

Duomenų šaltinis: IVPK