BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Nuo sausio 1 d. įsigalioja Kibernetinio saugumo įstatymas

Data

2014 12 12

Įvertinimas
0

Nuo 2015 m. sausio mėn. Lietuvoje įsigalios Kibernetinio saugumo įstatymas, apibrėžiantis kibernetinio saugumo sistemos organizavimą, valdymą ir kontrolę, taip pat - kibernetinio saugumo užtikrinimo priemones.

 

Vakar Lietuvos Respublikos Seimo priimtas Kibernetinio saugumo įstatymas įtvirtina kibernetinio saugumo politiką formuojančios ir įgyvendinančios institucijas, jų kompetenciją, funkcijas, teises ir pareigas. Įstatyme numatyta, kad kibernetinio saugumo politiką formuoja, jos įgyvendinimą organizuoja, kontroliuoja ir koordinuoja Krašto apsaugos ministerija, o ją pagal kompetenciją įgyvendina Vidaus reikalų ministerija, Nacionalinis kibernetinio saugumo centras, Ryšių reguliavimo tarnyba, Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija ir Policijos departamentas.

Šio įstatymo pagrindu nuo kitų metų sausio 1 d. Lietuvoje veiklą pradės Nacionalinis kibernetinio saugumo centras, suformuotas Krašto apsaugos ministerijos padalinio pagrindu. Naujai steigiamas centras taps pagrindiniu kibernetinio saugumo politikos įgyvendinimo subjektu, pagrindinis jo dėmesys bus sutelktas valstybės informacinių išteklių ir ypatingos svarbos informacinės infrastruktūros kibernetiniam saugumui. Centras analizuos kibernetinio saugumo aplinką, rengs reikalavimus viešojo sektoriaus informacinių išteklių ir ypatingos svarbos infrastruktūros kibernetiniam saugumui užtikrinti, kibernetinės gynybos bei grėsmių valdymo planus, koordinuos ir prižiūrės, kaip institucijų valdytojai įgyvendina kibernetinės apsaugos priemones, taip pat tirs ir reaguos į kibernetinius incidentus.

Įstatymu taip pat suteikiami įgaliojimai policijai, vykdydama kibernetinių incidentų užkardymą ir tyrimą, duoti motyvuotus nurodymus ne ilgiau kaip 48 valandoms be teismo sankcijos, ilgesniam laikui - su apylinkės teismo sankcija, apriboti viešųjų ryšių tinklų ir (arba) viešųjų elektroninių ryšių paslaugų ir elektroninės informacijos prieglobos paslaugų teikimą paslaugų gavėjui, kai paslaugų gavėjas ar jo naudojama informacinė ir ryšių technologijų įranga galimai dalyvauja nusikalstamoje veikoje.

Šaltinis: LRS, KAM