BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Nemokama atviro kodo žodynų programa Vilniaus miesto mokykloms

Data

2003 09 09

Įvertinimas
0

Šiandien Vilniaus savivaldybės Baltojoje salėje buvo pristatyta atviro kodo žodynų programa „OpenDict“, kuri Vilniaus mokykloms bus skiriama nemokamai.

Jau šiais mokslo metais Vilniaus miesto mokymo įstaigos galės naudotis nemokama atviro kodo žodynų programa „OpenDict“. Tai Vilniaus miesto savivaldybės dovana miesto biudžetinėms švietimo ir ugdymo įstaigoms, praneša Vilniaus miesto savivaldybės spaudos tarnyba.

Žodynų programa „OpenDict“ yra sukurta pagal atviro kodo (laisvų programų) principus ir gali būti laisvai (nemokamai) platinama, kopijuojama bei keičiama GPL licencijoje numatytais būdais.  Licencijos tekstas yra sudėtinė programos dalis. Programos autoriai: Martynas Jocius ir Mantas Kriaučiūnas.

Programa „OpenDict“ gali dirbti su atvirų formatų („DICT“, „TMX“, „Mova“, „Slowo“) žodynais bei „LED“ anglų-lietuvių, lietuvių–anglų, vokiečių–lietuvių, lietuvių–vokiečių kalbų žodynų priedais.

Laisvą (atviro kodo) žodynų programą sukūrė Visuomeninė organizacija „Atviras kodas Lietuvai“, bendradarbiaudama su gerai žinomo „winLED“ autorinių teisių valdytoja UAB „VTeX“.

Vilniaus miesto savivaldybei ir Vilniaus miesto biudžetinėms švietimo ir ugdymo įstaigoms suteikta teisė naudotis „LED“ priedais „OpenDict“ programoje neribotą laiką. Darbo vietų skaičius neribojamas.

„OpenDict“ programa kartu su UAB „VTeX“ žodyno priedais nemokamai naudotis turi teisę ir visi namų vartotojai. Valstybės institucijos, komercinės ar viešosios struktūros tai gali daryti tik įsigiję įskiepių licencijas. Išimtis yra taikoma vartotojams, dirbantiems „Linux“ operacinėje sistemoje. Tokie vartotojai iki 2005 metų pabaigos gali nemokamai naudoti „Linux“ operacinei sistemai skirtą žodynų programą su minėtais „LED“ priedais.

Šaltinis: IVPK