BDAR

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Nauja EK programa ISA „Interoperabilumo sprendimai Viešosioms Europos administracijoms“

Data

2008 10 03

Įvertinimas
0
Komisija patvirtino Europos Parlamento ir Tarybos sprendimo pasiūlymą dėl naujos programos, skirtos 2010-2015 metų laikotarpiui „Interoperabilumo sprendimai Viešosioms Europos administracijoms“ (ISA).

Pastaraisiais metais valstybės narės laipsniškai ėjo viešųjų elektroninių paslaugų teikimo link, kad tiek piliečiai, tiek verslo atstovai galėtų lengvai komunikuoti su nacionalinėmis viešojo administravimo institucijomis. Šiandien įmonės gali vystyti ūkinę veiklą visoje ES, o europiečiai be apribojimų dirbti ir gyventi bet kurioje ES valstybėje – tai reiškia, kad jie turės bendrauti su kitų valstybių viešojo administravimo institucijomis. Tuo pačiu valstybės turi komunikuoti tarpusavyje, kad geriau tarnautų piliečiams ir verslui. Todėl, kad būtų išvengta elektroninių barjerų sukūrimo, valstybės narės ir Komisija turi dėti pastangas siekiant, jog vidaus rinkoje neliktų kliūčių bendraujant.

Nuo raudonos juostelės iki e. barjerų: besikeičiantys iššūkiai

Šiandien elektroniniai barjerai laikomi vienais pagrindinių barjerų. Siekiant tarnauti piliečiams ir verslui mobilioje Europoje valstybės narės turi gebėti komunikuoti nepaisant valstybinių sienų – sprendimai formuojami be koordinavimo ES lygmenyje gali pasirodyti besantys nesuderinami tarpusavyje. Štai kodėl reikalinga ISA programa – ji siūlo įsteigti ir skatinti priimti bendrus sprendimus, kurie padėtų išvengti e. barjerų.

Nuo poreikių prie veiksmų: ISA programos įgyvendinimas

Per 2010-2015 m. laikotarpį ISA programos tikslas – palaikyti ir skatinti Europos viešojo administravimo institucijų bendradarbiavimą. ISA didžiausią dėmesį skiria tarpvalstybiniams viešojo administravimo institucijų sprendimams, kuriais kuriama ir nustatoma bendros gairės, bendrosios paslaugos ir priemonės, skatinamas antrinis panaudojimas, dalijimasis patirtimi ir gerąja praktika.

Nuo IDA link ISA: bendros aplinkybės

ISA yra IDABC programos, kuri baigiasi 2009 metų gruodį, tęsinys. IDABC programa savo ruožtu nuo 2005 metų sausio tęsė IDA programą. Šios dvi programos sukūrė pridedamąją vertę administratoriams keičiantis informacija, todėl ISA programa grindžiama jos pirmtakių pasiekimais ir prisidės prie Europos e. valdžios strategijos įgyvendinimo ir vystymo.

Šaltinis: EK, IVPK