BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Nagrinėjami vakar gauti valstybės kontrolės siūlymai dėl valstybės registrų integralios sistemos kūrimo proceso

Data

2007 12 19

Įvertinimas
0

Informacinės visuomenės plėtros komitetas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės (toliau – IVPK) vakar gavo Lietuvos Respublikos valstybės kontrolės valstybinio audito ataskaitą „Valstybės registrų administravimas“ (toliau – Ataskaita), kuri šiuo metu yra atidžiai nagrinėjama, kad būtų tinkamai įvertinti nustatyti trūkumai ir atsižvelgta į Valstybės kontrolės rekomendacijas.

IVPK koordinuoja valstybės registrų integralios sistemos kūrimo procesą: rengia teisęs aktų projektus reglamentuojančius registrų steigimo, kūrimo ir tvarkymo metodinius reikalavimus, kaupia ir teikia informaciją apie registrų būklę. Atsakomybę už atskirus registrus Valstybės registrų įstatymas nustato institucijoms, kurios įpareigotos juo tvarkyti vadovaujantis metodiniais teisės aktais.

Valstybės registrų integralios sistemos kūrimo strategijoje (toliau – Strategija) iškeltas tikslas sukurti valstybės registrų integralią sistemą nėra konkreti riba, o siekiamybė, reikalaujanti nuolatinio proceso pagal Strategijoje numatytus uždavinius nuolat plėtoti ir kokybiškai tobulinti sistemą. Priemonių planas numatė 2003-2005 metų etapo priemonių įgyvendinimą. Teisinio reguliavimo pakeitimai, naujų registrų steigimas, sparti informacinių technologijų plėtra kiekvienu laikotarpiu sudaro naujas galimybes gerinti valstybės registrų integralios sistemos funkcionavimo kokybę. Todėl kiekvienu einamuoju momentu galima vertini valstybės registrų integralios sistemos būklę, valdymo ir funkcionavimo kokybę, o ne sukūrimo ar neveikimo faktą.

IVPK Informacinių sistemų ir registrų skyriaus vedėjo Kęstučio Andrijausko teigimu „valstybės registrų įstatymas nustato valstybės registrų sistemą ir bendruosius sąveikos tarp valstybės registrų principus, todėl registro nuostatuose nustatoma sąveika tik tarp registrų. Informacinių sistemų sąveiką su registrais nustato informacinės sistemos nuostatai, rengiami vadovaujantis Valstybės informacinių sistemų steigimo ir įteisinimo taisyklėmis, patvirtintomis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2004 m. balandžio 19 d. nutarimu Nr. 451. Pagrįstomis laikytinos organizacinės problemos t.y. ne visi registrai ir informacinės sistemos laiku parengia nuostatus ir įsteigia informacines sistemas teisės aktų nustatyta tvarka.“

Sąveikavimas tarp registrų ir registrų duomenų teikimas informacinėms sistemoms vyksta pakankamai aktyviai. Pažymėtina, kad VĮ Registrų centras yra sudaręs daugiau kaip 250 sutarčių su valstybės ir savivaldybių institucijomis, dėl savo tvarkomų pagrindinių valstybės registrų duomenų teikimo.

IVPK pažymi, kad teiginiai žiniasklaidoje nagrinėjantys Ataskaitą yra pernelyg ankstyvi ir kategoriški. Būtina atidžiai išnagrinėti Valstybės kontrolės ataskaitos išvadas bei rekomendacijas ir parengti reikalingas priemonės Valstybės registrų integralios sistemos funkcionavimo kokybei gerinti. Būtent tai ir ruošiasi atlikti IVPK kartu su ministerijomis ir registrų tvarkymo įstaigomis.


Parengė:
Informacinės visuomenės plėtros komitetas prie LRV,
tel.: 266 51 61, faks.: 266 51 80