BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Moterų dalyvavimo skaitmeninėje erdvėje vertinime Lietuva pakilo aukštyn

Data

2019 06 11

Įvertinimas
0
student-849827_960_720.jpg

Vertinant 2018 m. Europos Sąjungos (ES) šalių vyrų ir moterų interneto naudojimą ir interneto naudojimo įgūdžius, informacinių ir ryšių technologijų (IRT) specialistų įgūdžius ir informaciją apie darbo vietas, Lietuva pakilo per vieną poziciją ir užima 15 vietą tarp ES valstybių narių.

Pažymėtina, kad bendrai vertinant ES lygiu, moterų dalyvavimas skaitmeninėje erdvėje vis dar atsilieka keliose srityse:  tik apie 17 proc. moterų dirba su IRT susijusiose darbo vietose, IRT sektoriuje dirbančiu moterų atlyginimai yra 29 procentų mažesni negu vyrų, skaitmeninių įgūdžių skirtumas tarp lyčių sudaro 11 procentų.  Šioje srityje lyderių pozicijas ir toliau išlaiko Suomija, Švedija, Liuksemburgas ir Danija, tuo tarpu žemiausias  - Bulgarija, Rumunija, Graikija ir Italija.

Vertinant atskirus rodiklių duomenis, Lietuvos moterys kai kuriose srityse lenkia ES vidurkį, pvz. Elektronine bankininkyste naudojasi 78 procentai Lietuvos moterų, kai ES vidurkis yra 63 procentų, aukštesnius nei vidutinius  skaitmeninius įgūdžius turi 33 procentai lietuvių,  tuo tarpu ES – 28 procentai. Lietuvoje moterys aktyviai naudojasi viešosiomis elektroninėmis paslaugomis – 83 procentai, tuo tarpu ES vidurkis – 64 procentai. Tačiau moterų baigusių technologijų ar inžinerijos ir matematikos studijas Lietuvoje yra 11 procentų, o ES šis rodiklis sudaro 13,1 procentų. Taip pat žymus skirtumas darbo užmokesčio  srityje, t. y. ES moterys IRT sektoriuje uždirba beveik 19 proc. mažiau nei vyrai, o Lietuvoje šis skirtumas yra net 28 proc.

Siekiant paskatinti moteris dalyvauti skaitmeninių technologijų sektoriuje, Lietuva su kitomis Europos Sąjungos narėmis š. m. balandžio 9 d. pasirašė deklaraciją, kuria siekiama glaudžiai bendradarbiauti su viešuoju ir privačiu sektoriumi ir pasiekti lygybę technologijų srityje. 

Detalesnius Lietuvos duomenis rasite čia.

Duomenų šaltinis. EK