BDAR

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Moterų dalyvavimo skaitmeninėje erdvėje vertinime Lietuva kyla vis aukštyn

Data

2021 01 27

Įvertinimas
0
women.jpg

Vertinant Europos Sąjungos (ES) šalių moterų interneto naudojimą ir interneto naudojimo įgūdžius, informacinių ir ryšių technologijų (IRT) specialistų įgūdžius ir informaciją apie darbo vietas, Lietuva pakilo per vieną poziciją ir užima 14 vietą tarp ES valstybių narių.

Pažymėtina, kad bendrai vertinant ES lygiu, tik 18 proc. IRT specialistų yra moterys ir lyčių skirtumai, nors ir sumažėję, tačiau išlieka pagal visus vertinime matuojamus rodiklius.  Šioje srityje lyderių pozicijas ir toliau išlaiko Suomija, Švedija, Danija ir Nyderlandai, tuo tarpu žemiausias - Bulgarija, Rumunija, Graikija ir Italija.

Vertinant atskirus rodiklių duomenis, Lietuvos moterys kai kuriose srityse lenkia ES vidurkį, pvz. Elektronine bankininkyste naudojasi 80 proc. Lietuvos moterų, kai ES vidurkis yra 65 proc., aukštesnius nei vidutinius  skaitmeninius įgūdžius turi 33 proc. lietuvaičių,  tuo tarpu ES – 31 proc. Lietuvoje moterys aktyviai naudojasi viešosiomis elektroninėmis paslaugomis – 81 proc., tuo tarpu ES vidurkis – 66 proc. Tačiau moterų baigusių technologijų ar inžinerijos ir matematikos studijas Lietuvoje yra 13 proc., o ES šis rodiklis sudaro 13,1 proc. Taip pat žymus skirtumas darbo užmokesčio  srityje, t. y. ES moterys IRT sektoriuje uždirba beveik 18 proc. mažiau nei vyrai, o Lietuvoje šis skirtumas yra net 28 proc.

Pažymėtina, kad siekiant paskatinti moteris dalyvauti skaitmeninių technologijų sektoriuje, Lietuva su kitomis Europos Sąjungos narėmis 2019 m. balandžio 9 d. pasirašė deklaraciją, kuria siekiama glaudžiai bendradarbiauti su viešuoju ir privačiu sektoriumi ir pasiekti lygybę technologijų srityje. 

Detalesnius tyrimo apie Lietuvą duomenis rasite čia.

Duomenų šaltinis. EK