BDAR
Close

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Mobiliojo turinio konkurse „Naujasis knygnešys 2012“ varžosi 73 sprendimai

Data

2012 04 06

Įvertinimas
0

Sausio mėnesį startavęs mobiliojo turinio sprendimų konkursas „Naujasis knygnešys 2012“ sulaukė didelio mobiliųjų programėlių ir svetainių kūrėjų aktyvumo. Per kiek daugiau nei du mėnesius konkursui buvo pristatytos 73 paraiškos. Balandžio 11 d. Vilniuje paaiškės, kam atiteks konkurso nugalėtojų laurai ir galimybė atstovauti Lietuvą pasauliniame geriausio mobiliojo turinio konkurse „Pasaulio viršūnių apdovanojimai 2012“.

Informacinės visuomenės plėtros komiteto prie Susisiekimo ministerijos (IVPK) organizuojamame konkurse „Naujasis knygnešys 2012“ geriausių mobiliojo turinio sprendimų kūrėjai bus apdovanoti septyniose kategorijose. Daugiausiai paraiškų sulaukta mobiliųjų pramogų ir gyvenimo būdo kategorijoje – čia varžosi net 21 mobiliojo turinio sprendimas. Trylika pretendentų sieks laimėti mobilaus verslo ir komercijos kategorijoje. Po vienuolika paraiškų sulaukta mobilaus mokymosi ir švietimo bei turizmo ir kultūros kategorijose, septynių – mobiliosios žiniasklaidos ir naujienų, penkių – mobiliosios aplinkos ir sveikatos, keturių – mobiliosios valdžios ir dalyvavimo, vienos – mobilaus įtraukimo ir įgalinimo kategorijoje.

„Džiugu, kad beveik visose kategorijose konkurencija tarp mobiliojo turinio kūrėjų yra išties didelė. Tai rodo, kad mobiliojo turinio sprendimai Lietuvoje tampa vis populiaresni. Įdomiausi konkursui pateikti sprendimai yra patrauklūs ir novatoriški ne tik Lietuvos, bet, mūsų manymu, ir pasauliniame  kontekste, todėl laimėtojai galės drąsiai varžytis dėl geriausiųjų pasaulyje vardo. O svarbiausia, kad Lietuvos kūrėjai pasiūlo vis daugiau patogių ir naudingų mobiliojo turinio produktų mums, vartotojams“, − pabrėžia Informacinės visuomenės plėtros komiteto prie Susisiekimo ministerijos (IVPK) direktoriaus pavaduotoja, Pasaulio viršūnių apdovanojimų nacionalinė ekspertė Ieva Žilionienė.

Nugalėtojus kiekvienoje kategorijoje renka ekspertų, atstovaujančių valstybinį, privatųjį bei akademinį sektorius, komisija. Per pirmąjį atrankos etapą komisija kiekvienoje iš kategorijų jau išrinko po tris geriausius sprendimus. Šiuos sprendimus jų kūrėjai gyvai pristatys balandžio 11 d. renginyje, kurio metu ir bus išrinkti nugalėtojai.

Balandžio 11-ąją IVPK taip pat simboliškai apdovanos šiuometinį „naująjį knygnešį“ – ši dar 2003 m. pradėta tradicija skirta pagerbti žmonėms, kurie savo veikla ir konkrečiais darbais prisideda prie informacinės visuomenės procesų sklaidos Lietuvoje.

IVPK jau aštuntąjį kartą organizuojamas konkursas „Naujasis knygnešys“ skirtas informacinės visuomenės plėtros iniciatyvoms paskatinti ir įvertinti. Iki šiol konkurso metu būdavo tradiciškai renkami žiniatinkliui skirti sprendimai, o 2012 m. konkurso tema pirmą kartą tapo mobiliesiems įrenginiams – išmaniesiems mobiliesiems telefonams ir planšetiniams kompiuteriams – skirtos programėlės ir interneto svetainės. Šiuometinio konkurso organizaciniai partneriai – bendrovė „Omnitel“, Vilniaus Universitetas ir „Startup Monthly Vilnius“.

„Pasaulio viršūnių apdovanojimai“ (angl. „World Summit Award 2012“ (WSA)) yra globali iniciatyva, siekianti atrinkti ir paskatinti geriausius pasaulio elektroninio turinio produktus. Šiame pasauliniame konkurse nuo 2003 m. aktyviai dalyvauja 168 pasaulio šalys. Šiemet vykstančiame konkurse „WSA-mobile“ varžysis nacionalinėse atrankose išrinkti geriausi mobiliojo turinio sprendimai iš įvairių pasaulio valstybių.

Didelę dalį „Naujojo knygnešio“ konkursui pateiktų m. programėlių galima rasti ir parsisiųsti IVPK sukurtoje interneto svetainėje www.prisijungusi.lt , kurioje pateikiamame kataloge surinktos ir pagal kategorijas surūšiuotos nemokamos lietuviškos programėlės.

 

Duomenų šaltinis: IVPK