BDAR
Close

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Miškui kirsti prireiks ne tik kirvio, bet ir e. leidimo

Data

2015 09 16

Įvertinimas
0
startup-593327__180.jpg
Miško savininkai ar miškininkyste užsiimantys asmenys žino, kad miškui kirsti reikia gauti specialų Aplinkos ministerijos leidimą.

Šį leidimą nesunkiai gauti galima pasinaudojus Aplinkosaugos leidimų informacinė sistema (ALIS). Sistemoje yra trys leidimų tipai – leidimas kirsti mišką, pranešimas apie ketinimus kirsti mišką plynuoju sanitariniu būdu ir pranešimas apie ketinimus kirsti mišką.

Pildant informaciją leidimui gauti, reikės užpildyti informaciją miško savininką, tačiau ir apie kertamą mišką – pavyzdžiui, kirtimo tipą, vyraujančių medžių rūšį ir skaičių. Beje, reikės pateikti informaciją, kaip ketinate atkurti iškirstą mišką.

Naudojantis ALIS sistema, išduodami 17 rūšių leidimai. Sistema sukurta naudojantis Europos regioninės plėtros fondo investicijomis. Ją įdiegus, aplinkosaugos leidimų užsakymo ir išdavimo procesas paprastesnis, daugeliu atvejų leidimų išdavimo laikas – trumpesnis.