BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Milijonasis interneto vartotojas - keturiasdešimtmetis uteniškis

Data

2004 12 09

Įvertinimas
0
Informacinės visuomenės plėtros komitetas (IVPK) prie LR Vyriausybės paskelbė, kad šalyje yra 1 mln. interneto vartotojų.

"Galime drąsiai sakyti, kad jau turime milijoną interneto vartotojų", - ketvirtadienį vykusioje "Naujojo knygnešio" konkurso apdovanojimų ceremonijoje sakė IVPK direktorius Aurimas Matulis.

IVPK su tyrimų bendrove "TNS - Gallup" nustatė, kad milijonas vartotojų buvo jau lapkričio pabaigoje, paskaičiavę, kad internetu bent kartą per pusmetį naudojasi 31 proc. gyventojų nuo 15 iki 74 metų, be to, pasak A. Matulio, apie 75 proc. gyventojų nuo 10 iki 14 metų naudojasi internetu.

Simbolinį milijonąjį interneto vartotoją IVPK rado aljanso "Langas į ateitį" interneto centre, įsikūrusiame "Simo" prekybos taške Utenoje. Pasak aljanso direktorės Loretos Križinauskienės, gavęs IVPK prašymą rasti naują lankytoją, aljansas ilgai stebėjo savo 175 interneto centrus, nes juose didžioji dalis lankytojų - nuolatiniai.

Į "Lango į ateitį" interneto centrą Utenoje pirmąkart užėjęs 40 metų uteniškis Virginijus Repečka sužinojo, kad bus paskelbtas milijonuoju interneto vartotoju. Radijo ir televizijos aparatūros meistras sakė labai nustebęs. "Atrodo, ten eini ne laimėti", - Eltai juokavo V. Repečka.

Telekomunikacijų bendrovė "Omnitel" milijonąjį vartotoją apdovanojo nešiojamuoju kompiuteriu ir nemokamu bevieliu internetu vieneriems metams. Šiuo metu V. Repečka kompiuterio neturėjo, nes anksčiau naudodavosi darbe, o dabar ieško kito darbo.

Aljanso "Langas į ateitį" interneto centruose apsilanko vidutiniškai 400 lankytojų per mėnesį. Beveik pusė "Langas į ateitį" centrų yra įsteigti nedidelėse gyvenvietėse, kuriose gyvena 400-4500 žmonių.

Šaltinis: ELTA, IVPK