BDAR

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Lietuvos gyventojai kartu su kitais europiečiais kviečiami dalyvauti akcijoje „Diena internete“

Data

2010 03 01

Įvertinimas
0
Vieną dieną per metus - kovo 4-ąją - visų Europos šalių gyventojai kviečiami prisijungti prie interneto skaičiuoklės ir tokiu būdu parodyti, kiek žmonių kiekvienoje šalyje naudojasi internetu.
Akciją „Diena internete“ (angl. „Get Online Day“) inicijuoja Europos šalių viešuosius interneto prieigos taškus vienijantis tinklas „Telecentre-Europe“. Akcija vyks Europos Komisijos kovo 2-5 d. paskelbtos „E.įgūdžių savaitės“ dienomis. Akcijos organizatorius Lietuvoje – asociacija „Langas į ateitį“.
Akcijai „Diena internete“ yra sukurta speciali skaičiuoklė, kurią paspaudus sistema užfiksuos ir parodys, kiek ir iš kurios šalies gyventojų jau užsiregistravo. Lietuvos gyventojai kviečiami į „Langas į ateitį“ tinklapį www.langasiateiti.lt, kuriame patalpinta visai Europai bendra akcijos dalyvių skaičiuoklė.
„Kviečiame visus Lietuvos gyventojus spustelėti akcijos „Diena internete“ reklaminį skydelį ir užsiregistravus parodyti Europai, kad esame moderni, šiuolaikinėmis technologijomis, internetu besinaudojanti valstybė. Technologijų srityje esame net pralenkę kai kurias senosios Europos valstybes – šįkart bus puiki proga tai parodyti“, – sakė „Langas į ateitį“ direktorė Loreta Križinauskienė.
Ji paminėjo, kad kovo pirmąją savaitę Europos Komisija paskelbė „E.įgūdžių savaite“ (angl. „E-skills week“). Šios savaitės tikslas – pabrėžti informacinių technologijų naudotojų svarbą šiandieninėje visuomenėje ir atkreipti šalių dėmesį į tą visuomenės dalį, kuri dar nesinaudoja ar kuriai nėra prieinamas internetas. Ši savaitė skirta paskatinti gyventojus dar aktyviau lankytis viešuosiuose interneto prieigos taškuose.
„Lietuvoje turime, ko gero, plačiausią interneto taškų tinklą Europoje. Čia nemokamai internetu gali naudotis visi mūsų šalies žmonės – internetas prieinamas net ir nedideliuose kaimuose. Šiais viešosios interneto prieigos rodikliais galime didžiuotis prieš kitas Europos šalis“, - teigė L.Križinauskienė.
2002 m. asociacija „Langas į ateitį“ kartu su partneriu VRM Lietuvoje įsteigė 175 viešuosius interneto prieigos taškus. 2006 – 2008 m. suvienijus privataus verslo, valstybės biudžeto ir ES Struktūrinių fondų lėšas viešųjų interneto prieigos taškų tinklas išaugo iki 800 taškų kaimo vietovėse. Prieš metus asociacija baigė vykdyti ES Struktūrinių fondų finansuotą gyventojų kompiuterinio raštingumo mokymų projektą ir nuo savo veiklos pradžios kompiuterinio raštingumo pradmenų yra suteikęs jau per 75 tūkst. šalies gyventojų.

Daugiau informacijos:
Romualda Stonkutė
“Langas į ateitį” viešųjų ryšių ekspertė,
8 686 32565, roma@prservice.lt