BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Lietuvos e-valdžios paslaugų rodikliai viršija ES vidurkį

Data

2016 10 27

Įvertinimas
0
new-carousel-egov-500x254px_15516_3.jpg

Europos Komisijos atliktame 2016 m. tyrime, Lietuva priskiriama prie pirmaujančių šalių, kuriose e-valdžios paslaugos auga sparčiausiai, o e-valdžios rodikliai lenkia Europos Sąjungos šalių vidurkį.

Tyrimas buvo atliktas ES valstybėse narėse ir Šveicarijoje, Islandijoje, Juodkalnijoje, Norvegijoje, Serbijoje ir Turkijoje  – iš viso 34 Europos valstybėse (tyrime ši valstybių grupė vadinama ES 28+). Jame buvo vertinami tokie rodikliai: e-valdžios paslaugų orientacija į vartotoją, skaidrumas, tarpvalstybinis judumas ir įgyvendinimo priemonės. Lietuva priskirta progresyviai e. paslaugas teikiančių šalių grupei (kartu su Vokietija, Austrija, Švedija, Danija, Norvegija, Prancūzija, Latvija, Estija, Islandija, Belgija ir Nyderlandais). E-valdžios paslaugų orientacija į vartotoją Lietuvoje įvertinta 84 proc. (ES vidurkis 77 proc.), skaidrumas siekia 79 proc. (ES vidurkis 55 proc.), įgyvendinimo priemonės – 76 proc. (ES vidurkis 54 proc.). Vienintelis rodiklis, į kurį Lietuva turėtų labiau atkreipti dėmesį – tai tarpvalstybinis judumas, kuris pasiekė 49 proc. (ES vidurkis 55 proc.).

Šis e-valdžios tyrimas atliktas pasitelkiant naują metodiką, kuri numato slaptus naudotojus, t. y. potencialius vartotojus, kurie naudojasi valstybės įstaigų svetainėmis ir paslaugomis imituodami piliečių veiksmus. Šiais metais buvo analizuojamos šios situacijos: reguliarios verslo operacijos (pvz., mokesčių sumokėjimas), gyvenamosios vietos keitimas (pvz., gyvenamosios vietos išregistravimas, įregistravimas), paslaugos, susijusios su transporto priemonėmis (automobilio registracija, baudų mokėjimas, stovėjimo mokestis), smulkių skundų pateikimas. Remiantis atlikto tyrimo duomenimis, didžioji dauguma Lietuvos rodiklių ženkliai pagerėjo ir beveik visi rodikliai viršija ES 28+ vidurkį.

Europos Komisijos 2016 m. e-valdžios tyrimo duomenys
Europos Komisijos 2016 m. e-valdžios tyrimo duomenys apie Lietuvą

Duomenų šaltinis: EK ir IVPK