Lietuvoje bus pereinama prie PAL spalvų kodavimo sistemos
Data
2001 11 12
Įvertinimas
Iki šiol Lietuvoje eterinės televizijos transliacijos, kaip ir buvusiose Sovietų bloko šalyse vyko SECAM spalvų sistema. Tuo tarpu visos kabelinės televizijos nuo savo transliacijų pradžios naudoja PAL spalvų sistemą. Galima paminėti šiuos perėjimo prie PAL sistemos motyvus bei keletą privalumų, kuriuos pamatys ir televizijos žiūrovai.
PAL sistemoje gaunama didesnė vaizdo spalvų raiška, taupiau naudojama kanalo dažnių juosta, todėl atsiranda galimybė naudoti skaitmeninį stereo garsą (NICAM 728). Taip pat svarbu ir tai, kad televizorius, priimantis signalą PAL sistema, yra žymiai atsparesnis veidrodinio kanalo trukdžiams, įmanomas spartesnis teleteksto duomenų perdavimas.
PAL sistema skirtingai nei SECAM yra palankesnė ir transliuotojų požiūriu dėl vakarietiškos studijose naudojamos įrangos, o tai neišvengiamai turi didelės įtakos atkuriamo vaizdo kokybei žiūrovų televizoriuose. Svarbu paminėti ir tai, kad visi televizoriai (pagaminti ir Lietuvoje) maždaug po 1992 metų gali atkurti PAL sistema koduotas spalvas, todėl žiūrovai nepajus jokių nepatogumų perėjimo laikotarpiu. Seni buvusios Sovietų Sąjungos gamybos televizoriai neturi galimybės atkurti PAL sistema koduotų spalvų, todėl tokie TV imtuvai rodys tik nespalvotą vaizdą. Į šiuos televizorius spalvoto vaizdo atkūrimui galima nebrangiai įstatyti PAL dekoderį, teigiama Ryšių reguliavimo tarnybos prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės išplatintame informaciniame pranešime.