BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Lietuvoje baigtas kurti viešosios interneto prieigos tinklas

Data

2008 08 26

Įvertinimas
0
LR Vidaus reikalų ministras Regimantas Čiupaila ir „Langas į ateitį“ direktorë Loreta Križinauskienë pristatë sukurtą Lietuvos viešųjų interneto taškų tinklą, kuris vienija per 800 vietų, teikiančių nemokamas interneto paslaugas gyventojams.


„Siekiant mažinti socialinę atskirtį ir sudaryti pagrindus tolygiai informacinës visuomenës plëtrai LR Vyriausybë VIPT plëtrą įtraukë tarp prioritetinių Vyriausybës programos darbų. Šiandien galime pristatyti vieną iš tankiausių interneto prieigos tinklų Europoje. 1997 metais pradëtas procesas, suvienijus verslo, mûsų valstybës ir Europos Sąjungos lëšas, šiemet užbaigtas – į vieną tinklą sujungta per 800 vietų, suteikiančių Lietuvos piliečiams interneto prieigą“, - sakë LR vidaus reikalų ministras Regimantas Čiupaila.


Viešosios interneto prieigos tinklo kûrimas vyko keliais etapais.


Atviros Lietuvos fondas 1993 m. pradëjo vykdyti Bibliotekų programą. Šios programos rëmuose buvo pradëta vykdyti viešos interneto prieigos kûrimo veikla dar 1996 m., kai internetas buvo didelë naujiena. Tais pačiais metais ALF lëšomis Lietuvos nacionalinëje M. Mažvydo bibliotekoje buvo įsteigta pirmoji Lietuvoje interneto skaitykla.


Ryškus proveržis steigiant viešuosius interneto prieigos taškus įvyko 2002 m. gegužës mën., kada sukurtas aljansas "Langas į ateitį". Pagal 2002 m. interneto taškų steigimo ir veiklos koordinavimo projektą įsteigti viešieji interneto taškai įsikûrë bibliotekose, „Lietuvos pašto“ skyriuose, seniûnijose ir kt. 2003 m. pabaigoje viešųjų interneto centrų steigimo ir veiklos koordinavimo projektą „Langas į ateitį“ vykdë su partneriu – LR Vidaus reikalų ministerija. Iš viso viešieji interneto centrai buvo įsteigti 58 Lietuvos savivaldybëse.


Pradëtus interneto taškų steigimo darbus gerokai pastûmëjo į priekį 2005 – 2006 m., kai vykdytas PHARE 2003 socialinës-ekonominës sanglaudos programos lëšomis finansuojamas viešųjų interneto prieigos taškų steigimo kaimo vietovëse projektas. Įgyvendinant šį projektą įsteigti 300 viešųjų interneto prieigos taškų kaimo vietovëse, kuriose menkai išvystyta telekomunikacijų infrastruktûra.


Trečiasis didžiausios apimties interneto prieigos taškų steigimo etapas baigiamas 2008 m. vasarą. 2006 - 2008 m. Vidaus reikalų ministerijos vykdytas ES struktûrinių fondų finansuojamas projektas „Viešųjų interneto prieigos taškų tinklo plëtra“ siekia sukurti tolygų prieigos prie interneto taškų tinklą kaimo vietovëse. Įsteigus naujus 400 interneto prieigos taškus Lietuva tapo viena iš pirmaujančių Europos šalių pagal viešųjų interneto prieigos taškų skaičių vienam gyventojui.


„Viešasis interneto prieigos taškas šiandieninëje Lietuvoje tapo ne tik vieta, kurioje yra nemokamas interneto ryšys, bet ir vietos bendruomenës susibûrimo vieta, savišvietos centru, įstaiga, kurioje galima pasinaudoti elektroninëmis paslaugomis, rasti reikiamos informacijos. Iš tiesų pasiekëme tikslą, kad interneto prieigos taškas taptų vienu iš bûdų, kurie padeda įveikti socialinę atskirtį ir geografinius barjerus“, - sakë „Langas į ateitį“ direktorë Loreta Križinauskienë.


VRM Informacinës politikos departamento direktoriaus pavaduotojas Saulius Jastiuginas paminëjo, kad viešosios interneto prieigos projektams panaudota virš 16 mln. Lt paramos iš Europos Sąjungos fondų, ir apie 5 mln. iš Lietuvos Respublikos biudžeto. Privačios bendrovës, susibûrusios į „Langas į ateitį“, interneto prieigai steigti skyrë per 4 mln. litų.
„Užbaigëme didžiulį darbą - projektus įgyvendino apie pusë tûkstančio inžinierių, konsultantų ir diegëjų. Į kaimiškas vietoves pristatyta šimtai tonų naujausios įrangos ir baldų, projektą įgyvendino nemažas bûrys įmonių“, - sakë S.Jastiuginas.


Projektą įgyvendinant dalyvavo asociacija “Langas į ateitį”, Kauno technologijos universitetas, AHT GROUP AG, UAB S4ID, UAB “Sonex Technologies”, UAB “Alna Intelligence, UAB “Labochema”, UAB “Klaipëdos baldų prekyba”, AB Lietuvos radijo ir televizijos centras ir kt.


Pasak. Sauliaus Jastiugino, Lietuvoje jau veikia tolygiai po visą šalies teritoriją išplëtotas, centralizuotai valdomas, didžiausias Rytų ir Vidurio Europoje VIPT tinklas. Interneto vartotojų skaičius kaimiškose vietovëse išaugo daugiau nei 15 kartų.


Viešųjų interneto prieigos taškų steigimo projektas Lietuvos ir tarptautiniu lygiu pripažinta pavyzdinë centrinës ir regioninës valdžios bendradarbiavimo su privačiu ir akademiniu sektoriumi iniciatyva.

Šaltinis: Langas į ateitį