BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Lietuvoje – 1 mln. galiojančių e. parašo sertifikatų, tačiau jų praktinis naudojimas vis dar vangus

Data

2014 05 13

Įvertinimas
0

Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) duomenimis, surinktais rengiant Elektroninio parašo įstatymo įgyvendinimo 2013 metų ataskaitą, Lietuvoje sudaryta apie 1 mln. galiojančių kvalifikuotų sertifikatų, įgalinančių jų turėtojus pasirašinėti elektroniniu parašu e. dokumentus.

Kita vertus, kol kas šios e. pasirašymo priemonės naudojamos pasyviai - 2013 metų lapkričio mėn. asociacijos „INFOBALT“ atliktos reprezentatyvios Lietuvos gyventojų, besinaudojančių internetu, apklausos duomenimis, elektroniniu parašu naudojosi tik 18 proc. visų respondentų.

Šio tyrimo rezultatai taip pat parodė, kad gyventojams labiausiai trūksta informacijos, kur ir kaip galima panaudoti elektroninį parašą ir kas tai apskritai yra. Aiškios informacijos, kaip ir kur galima elektroninį parašą panaudoti, turėjimas paskatintų 64 proc. apklaustųjų išbandyti elektroninį parašą. Su elektroninio parašo specifika, taikymo galimybėmis ir kitais praktiniais aspektais visi interneto naudotojai gali susipažinti Ryšių reguliavimo tarnybos užsakymu sukurtoje  nuotolinio mokymo sistemoje www.elektroninisparasas.lt. Nuotolinio mokymo sistemoje pateikiama išsami informacija apie elektroninį parašą, jo panaudojimo sritis, įmones, išduodančias kvalifikuotus sertifikatus, o tiems, kurie dar nemėgino pasirašyti e. parašu, pateikiamos detalios instrukcijos su paaiškinimais, kaip tai atlikti. Jei kiltų klausimų arba atsirastų poreikis pasidalyti informacija su kitais mokymo sistemos vartotojais, sistemoje sukurta atvira grupė, kurioje galima dalyvauti diskusijose aktualiais e. parašo klausimais, o diskusijas stebi ir į naudotojams kylančius klausimus atsako kompetentingi RRT specialistai. Sistemoje registruoti vartotojai taip pat gali atlikti testą, kuris sudarytas iš teorinių ir praktinių e. parašo srities klausimų, bei jį išlaikius gauti įgytas žinias apie e. parašą patvirtinantį pažymėjimą.

 

Šaltinis: RRT