BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Lietuvės sukurta aplikacija – geriausių pasaulyje pramoginių aplikacijų penketuke

Data

2012 11 20

Įvertinimas
0

Lietuvių Eglės Urbonavičiūtės ir Justo Kregždės sukurta interaktyvi pasaka „OzBook“ tarptautiniame aplikacijų mobiliesiems įrenginiams konkurse „WSA-mobile“ pripažinta viena iš nugalėtojų grupėje „Mobiliosios pramogos ir gyvenimo būdas“ bei pateko tarp 40-ies geriausių pasaulio aplikacijų (Apps).

Aplikacija „OzBook“ – tai interaktyvi animuota knyga vaikams ir visai šeimai, sukurta pagal Frank Limen Baum pasaką „Ozo šalies burtininkas“. Aplikacijoje rasite 60 judančių iliustracijų, stebinančių pasakiškais vaizdais, muzika, garsais ir animacijomis. Istorijos adaptacija leidžia vaikams pajusti originalaus romano dvasią. Nuotaikinga kelionė nuneša į Smaragdo miestą drauge su linksmaisiais personažais: galima tamsoje uždegti žvakes ir atrasti pasislėpusį burtininką, padėti Kaliausei nubaidyti piktas varnas, pamatyti Smaragdo miestą pro žaliuosius akinius.

„Ta istorija lydėjo mane visą vaikystę, nepaleidžia ir iki šiol. Norėjosi ją iliustruoti, padaryti „gyvą“, –pasakoja „OzBook“ kūrėja E.Urbonavičiūtė. Net aštuonis mėnesius laisvalaikiu kurta aplikacija – pirmasis tokio pobūdžio menininkės kūrinys.

„Tiesiog jei ką nors darau, tai darau iš visos širdies arba iš viso nedarau“, – aiškina kūrinio sėkmę „OzBook“ autorė. Šiuo metu ji yra jau parengusi iliustracijas antrai tokio tipo aplikacijai pagal pasaką „Vilko popieriai“.

Interaktyvi knyga „OzBook“ parašyta lietuvių, anglų, vokiečių ir rusų kalbomis, ją galima atsisiųsti iš interneto parduotuvės „AppStore“, o dalį vaizdų pamatyti tinklapyje www.youtube.com.

Konkurse „WSA-mobile“ aplikacija „OzBook“ dalyvavo po to, kai kategorijoje „Mobiliosios pramogos ir gyvenimo būdas“ buvo išrinkta laimėtoja Informacinės visuomenės plėtros komiteto (IVPK) prie Susisiekimo ministerijos organizuotame konkurse „Naujasis knygnešys 2012“. Savo kategorijoje ji konkuravo su 16 konkursui atsiųstų darbų.

„IVPK jau keletą metų organizuoja konkursą „Naujasis knygnešys“, kuris kartu yra ir nacionalinė atranka  pasauliniam elektroninių sprendimų konkursui „Pasaulio viršūnių apdovanojimai“ (World Summit Awards). 2012 m. pirmą kartą organizavome mobiliesiems įrenginiams skirtų sprendimų atranką, ir labai džiaugiamės, kad mūsų komisijos, sudarytos iš IT profesionalų, žurnalistų, akademinio pasaulio atstovų, darbas buvo ne veltui – iš 7 į pasaulinį konkursą deleguotų Lietuvos kūrėjų darbų vienas tapo nugalėtoju ir pateko tarp 40 geriausiųjų pasaulyje mobiliųjų aplikacijų. Šis laimėjimas įrodo, kad mokame ir galime kurti gražius ir prasmingus dalykus“, – sako pasaulinio konkurso „WSA Mobile“ nacionalinė ekspertė ir pasaulinės žiuri narė, IVPK direktoriaus pavaduotoja Ieva Žilionienė.

Apdovanojimuose „WSA-mobile“ aplikacija „OzBook“ konkuravo su 435 darbais, atsiųstais iš 102 pasaulio valstybių. Po penkis nugalėtojus buvo atrinkta aštuoniose kategorijose: „Verslas ir komercija“, „Mobilioji valdžia ir dalyvavimas“, „Mokymasis ir švietimas“, „Pramogos ir gyvenimo būdas“, „Turizmas ir kultūra“, „Žiniasklaida ir naujienos“, „Aplinka ir sveikata“ bei „Įtrauktis ir teisių įgalinimas“.

Konkurso „WSA-mobile“ prizininkai bus apdovanoti 2013-ųjų pradžioje Abu Dabyje (JAE) vyksiančiame pasauliniame kongrese, skirtame programų, skirtų mobiliems įrenginiams, perspektyvoms.

 

Duomenų šaltinis: IVPK