BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Lietuva viešąsias paslaugas į internetą perkels iki 2010 metų

Data

2005 06 29

Įvertinimas
0
Vyriausybės informacinės visuomenės komisija tarp prioritetinių žinių visuomenės kūrimo priemonių numatė iki 2010 metų į internetą "vieno langelio principu" perkelti 20 paslaugų, kurias taip perkelti Europos Komisija rekomendavo 2001 metais.

Pasak Vyriausybės pranešimo, bus kuriamas centralizuotas portalas, per kurį bus teikiamos viešosios paslaugos, o jam administruoti ir vykdyti kitas užduotis - nauja institucija Valstybinis duomenų centras.

Centralizuotas valstybinis viešųjų paslaugų portalas "Evaldzia.lt" veikia jau daugiau kaip pusantrų metų, jame - visos viešosios elektroninės paslaugos, teikiamos gyventojams ir verslui.

Informacinės visuomenės infrastruktūros plėtros srityje numatyta iki 2007 metų išvystyti viešųjų interneto centrų tinklą iki 1000 centrų. Šiuo metu jų yra įsteigta 300 už ES PHARE fondo ir Lietuvos valstybės skirtus 3,15 mln. eurų (10,9 mln. litų). Dar 175 viešuosius interneto taškus yra įsteigęs aljansas "Langas į ateitį".

Plėtojant žinių ekonomiką, žadama paruošti rizikos kapitalo investicijų skatinimo programą, į kurią įeitų privačios, valstybės ir ES lėšos.

Taip pat numatyta parengti atskirą Žinių/Informacinės visuomenės plėtros technologijų inovacijų programą, kurios įgyvendinimas būtų finansuojamas iš valstybės biudžeto ir Europos Sąjungos struktūrinių fondų paramos, bei įgyvendinti kitas priemones.

Šaltinis: ELTA