BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Lietuva užima 29-ą vietą tarp 139 pasaulio valstybių

Data

2016 12 01

Įvertinimas
0
office-620822_1280.jpg

Pasaulio ekonomikos forumo parengtoje Pasaulinėje informacinių technologijų ataskaitoje, kurioje skelbiamas Įtinklinto pasirengimo indeksas (angl. Networked Readiness Index (NRI)), įvertinantis valstybių galimybes išnaudoti informacinių ir ryšių technologijų potencialą, 2016 m. Lietuva, surinkusi 4,9 taško iš 7 galimų, užima 29-ą vietą tarp 139 pasaulio valstybių.  Latvija, surinkusi 4,8 taško, užima 32-ą vietą, o Estija, surinkusi 5,4 taško, - 22-ą vietą. Palyginimui, 2015 m. Lietuva užėmė 31-ą, Latvija – 33-ą, Estija – 22-ą vietą tarp 143 pasaulio valstybių.

NRI skaičiuojamas atsižvelgiant į 53 rodiklius, kurie apima 10 sričių: politinė ir reguliavimo aplinka, verslo ir inovacijų aplinka, infrastruktūra, prieinamumas, įgūdžiai, individualus naudojimasis, verslo naudojimasis, valdžios naudojimasis, ekonominis poveikis ir socialinis poveikis.

Infrastruktūros srityje Lietuva užima pirmą vietą pagal mobilaus ryšio aprėpties rodiklį. Tačiau pažymėtina, kad 31-a šalis dalinasi pirmąja vieta, tarp jų ir Estija. Latvija pagal šį rodiklį užima 87-ą vietą.

Lietuvos verslininkai yra aktyvūs informacinių ir ryšių technologijų naudotojai. Verslo naudojimosi srityje Lietuva užima 7-ą vietą pagal bendravimo su klientais internetu rodiklį (Estija – 9-a vieta, Latvija – 15-a vieta), o pagal IRT naudojimą verslas-verslas sandoriuose Lietuva yra 11-oje vietoje (Estija – 5-oje vietoje, o Latvija – 32-oje).

Lietuva užima aukštą poziciją verslo ir inovacijų aplinkos srityje. Pagal rodiklį, kuriuo matuojamas procedūrų, reikalingų pradėti verslą, skaičius, - Lietuva užima 3-ą vietą, o pagal dienų, reikalingų verslui pradėti, skaičių – 13-ą vietą.

Pastaraisiais metais pasaulyje vis labiau populiarėja socialiniai tinklai ir lietuviai yra vieni aktyviausių socialinių tinklų naudotojų, Lietuva užima 9-ą vietą (Estija - 14-ą, Latvija – 28-ą vietą).

Pirmajame dešimtuke, pagal NRI, yra septynios Europos šalys, tačiau pirmojoje vietoje, kaip ir 2015 m., yra Singapūras, toliau išsidėsto – Suomija, Švedija, Norvegija, Jungtinės Amerikos Valstijos, Olandija, Šveicarija, Didžioji Britanija, Liuksemburgas ir Japonija.

Pasaulinė informacinių technologijų ataskaita 2016

Duomenų šaltinis: IVPK