BDAR
Close

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Lietuva su kitomis ES narėmis įsipareigojo įgyvendinti tris skaitmenines iniciatyvas

Data

2019 04 11

Įvertinimas
0
dd19_video_visual-02-01_43526_43987.jpg

Š. m. balandžio 9 d. Briuselyje įvyko Europos Komisijos organizuotas renginys „Skaitmeninė diena 2019“ (angl. Digital Day 2019), kurio metu Lietuva su kitomis Europos Sąjungos narėmis pasirašė tris deklaracijas, kuriomis siekiama sutelkti pastangas ir išteklius spartinti skaitmeninę plėtrą pagrindinėse srityse, duodančiose didžiausią naudą ekonomikai ir visuomenei.

Pirmoji pasirašyta deklaracija dėl kultūros paveldo skaitmeninimo. Šiuolaikinės meno skaitmeninimo technologijos gali padėti išsaugoti turtingą Europos kultūros paveldą ir sušvelninti jam kylančią riziką, t. y. meno skaitmeninimas gali atlikti svarbų vaidmenį skatinant kultūrinę patirtį, žinių kūrimą, išsaugojimą, kultūros paveldo naudojimą. Be to, skaitmeniniai kultūros objektai atveria potencialą, kad tokie sektoriai, kaip turizmas, švietimas ir kūrybos sektoriai, gautų didesnę visuomeninę ir ekonominę naudą.

Antroji pasirašyta deklaracija dėl pažangios ir tvarios Europos žemės ūkio ir kaimo vietovių skaitmeninės ateities. Joje numatytas skaitmeninių technologijų potencialas, padedantis spręsti svarbius ir skubius ekonominius, socialinius, klimato ir aplinkosaugos klausimus. Skaitmeninės technologijos kaip pvz., dirbtinis intelektas, robotika, blockchain, daiktų internetas ar 5G turi potencialą padidinti ūkių efektyvumą kartu gerinant ekonominį ir aplinkos tvarumą.

Trečioji pasirašyta deklaracija siekiant paskatinti moteris dalyvauti skaitmeninių technologijų sektoriuje. Siekiama glaudžiai bendradarbiauti su viešuoju ir privačiu sektoriumi ir pasiekti lygybę technologijų srityje. Pažymėtina, kad moterys sudaro 52 proc. Europos gyventojų, tačiau tik 15 proc. jų dirba su skaitmeninėmis technologijomis susijusį darbą.

Duomenų šaltinis: Europos Komisija