BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Lietuva su geoportal.lt pirmauja Europoje

Data

2015 11 11

Įvertinimas
0
georpot.jpg
Tai vienas inovatyviausių nacionalinių tokio tipo portalų Europoje, pripažįsta tarptatuniai ekspertai ir nurodo, kad projektas gali būti geru pavyzdžiu, kokią didelę naudą suteikia kryptingai ir efektyviai investuojamos Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšos, kurios buvo panaudotos ir www.geoportal.lt sukūrimui.  

Lietuva gali didžiuotis savo atviru ir sėkmingu projektu www.geoportal.lt. Tai vienintelė valstybinės erdvės informacijos sistema, su daugiau nei 90-čia unikalių žemėlapių ir geografinių duomenų paslaugų, kurių skaičius nuolat auga. Portalo vartotojai skaičiuojami šimtais tūkstančių, o pati svetainė nuo 2010 m. kasmet paauga po 173 proc.

Portalo lankytojai gali ieškoti, peržiūrėti ir parsisiųsti norimais formatais įvairius žemėlapius, ortofotografinius vaizdus, juos palyginti, matuoti ir gautus duomenis analizuoti.

Vartotojus džiugina ir tai, kad beveik visos sistemoje siūlomos paslaugos – nemokamos.

Geoportal.lt vartotojų auditorija labai plati, nes čia pateikiami tiek turistiniai, paveldo ar sveikatingumo duomenys, tiek duomenys matininkams, geodezininkams ir tokiomis sritimis kaip geologija ar ekologija besidomintiems žmonėms.

Portalu džiaugiasi ir įvairių valstybinių ir nevalstybinių institucijų darbuotojai, kadangi sistema padeda sutaupyti begalę laiko ieškant duomenų, juos užsakant ir transformuojant reikiamais formatais.

Sistema atveria plačias galimybes: leidžia ne tik peržiūrėti, bet ir kurti žemėlapius bei talpinti juos savo internetiniuose tinklapiuose.

Be to, galimas ir bendruomeninis geografinių duomenų rinkimas – pavyzdžiui, visi norintys gali žymėti nesaugias miesto vietas. Tokiu būdu yra kuriamas atviros prieigos žemėlapis ir gerinama savo gyvenamosios aplinkos kokybė.