BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Lapkričio mėnesį tobulinti valstybės ir savivaldybės tarnautojų elektroninių gebėjimai

Data

2003 12 11

Įvertinimas
0

Informacinės visuomenės plėtros komitetas prie LRV  (toliau – IVPK) š.m. lapkričio – gruodžio mėn. kartu su Lietuvos viešojo administravimo lavinimo asociacija  organizavo 8 seminarų „Valstybės ir savivaldybių tarnautojų elektroninių gebėjimų tobulinimas“ ciklą. Seminarai vyko Vilniuje, Kaune, Alytuje ir Panevėžyje. Buvo skaitomi pranešimai elektroninio parašo ir elektroninio dokumento, kompiuterinio raštingumo,  informacinės visuomenės plėtros procesų valstybinio administravimo, finansavimo ir investicinių projektų rengimo bei kitais klausimais.

 

Seminarų metu buvo pristatytas  IVPK vykdomas „Skaitmeninės bendruomenės (Jurbarko  savivaldybė)“ projektas, valstybės institucijų interneto svetainių apžvalga, informacinės visuomenės plėtros Lietuvoje pagrindinės kryptys.  Dalyvavo daugiau kaip 300 valstybės ir savivaldybių tarnautojų, kurie atstovavo daugumą Lietuvos  apskričių ir savivaldybių. Seminarų dalyviams buvo įteikti atitinkami pažymėjimai, patvirtinantys, kad dalyviai yra supažindinti su minėtomis temomis ir projektais.

 

Atkreiptinas dėmesys į tai, kad su informacinės visuomenės plėtros procesų organizavimo principais, finansavimo galimybėmis ir konkrečiais projektais buvo supažindinti vietos savivaldos institucijų darbuotojai bei apskričių administracijų ir valstybės institucijų vietos teritorinių padalinių tarnautojai regionuose. „Informacinės visuomenės plėtros procesai apima beveik visas gyvenimo sritis ir geografiniai atstumai neturi varžyti gyventojų galimybių susipažinti su informacinių technologijų taikymo galimybėmis, valstybės tarnautojų teikiančių viešojo administravimo paslaugas gyventojams lavinimas yra viena svarbiausių informacinės visuomenės plėtros krypčių“ - pažymėjo Lietuvos viešojo administravimo lavinimo asociacijos prezidentas Eugenijus Chlivickas. Seminarus lankė ne tik IT specialistai, tačiau ir įvairių lygių vadovai, kurie  sudarė daugiau kaip trečdalį visų dalyvių.  IVPK direktoriaus pavaduotojas Gintautas Vilkelis atkreipė dėmesį, kad  „ Itin svarbu yra tai, kad kiekvienoje apskrityje ar savivaldybėje būtų pasiektas tam tikras  žinių lygis ir valstybės bei savivaldybės tarnautojai galėtų paspartinti  informacinės visuomenės plėtros procesus regionuose.“

 

Seminarų metu buvo siekiama ne tik perteikti informaciją ir žinias, bet taip pat ir sužinoti valstybės ir savivaldybės tarnautojų nuomonę bei siūlymus aktualiais informacinės visuomenės plėtros klausimais. Dalyviai atsakė į organizatorių klausimus ir  nurodė, jų nuomone, pagrindines kliūtis stabdančias informacinės visuomenės plėtrą regionuose: 23 procentai atsakė, kad tai kompiuterinės technikos stygius institucijose, 16 procentų - trūksta taikomųjų sprendimų skirtų elektroninės valdžios paslaugų teikimui, 21 procentas – nepakankamas valstybės ir savivaldybės tarnautojų raštingumas ir pan. Reikia pažymėti, kad net 91 procentas dalyvių pasisakė už privalomą kompiuterinio raštingumo standarto įvedimą valstybės ir savivaldybių tarnautojams.

 

Vertindami poreikį tobulinti elektroninius gebėjimus seminarų dalyviai (93 procentai) pasisakė, už tai kad reikalinga atskira elektroninių gebėjimų tobulinimo programa valstybės ir savivaldybės tarnautojams, kurią galima būtų išklausyti bent kartą per metus. Pageidaujamos ir aktualios tokios programos  temos būtų apie viešųjų e - paslaugų teikimo plėtrą, IT apsaugos sistemas ir priemones, elektroninį parašą ir elektroninį dokumentą, platesnė informacija apie finansavimo galimybes. 98 procentai dalyvių nurodė, kad seminarų „Valstybės ir savivaldybių tarnautojų elektroninių gebėjimų tobulinimas“ cikle gautos žinios bus labai arba iš dalies naudingos tiesioginiame darbe.

Šaltinis: IVPK