BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Kvietimas dalyvauti konkurse „Europiniai e. Įtraukties (e-inclusion) apdovanojimai 2008“

Data

2008 08 21

Įvertinimas
0
Europos Sąjungos siekiami informacinės visuomenės tikslai, kurie laikomi sėkmingai įgyvendinamais, bei IRT ir skaitmeninių technologijų vaidmuo mūsų kasdieniniame gyvenime vaidina vis didesnį vaidmenį. Tačiau yra 200 milijonų žmonių, kurie dėl įvairių priežasčių (pvz.: nepakankamas išsilavinimas, mažos pajamos, neįgalumas, kultūriniai skirtumai, senyvas amžius, gyvenimas kaimo vietovėje) dar negali būti laikomi informacinės visuomenės dalimi, praranda galimybę naudotis socialine bei ekonomine technologijų teikiama nauda. Paskaičiuota, kad per penkerius metus labiau skaitmeninėmis technologijomis besinaudojanti visuomenė ekonominės naudos gautų už 35-85 mln. eurų, todėl tokios visuomenės formavimas turi būti laikomas ne tik ekonomine galimybe, bet ir socialine būtinybe.
Europos Komisija pristato konkursą „Europiniai e. įtraukties apdovanojimai 2008“. Šiais apdovanojimais bus skatinamos žinios, dalyvavimas, geros praktikos pripažinimas naudojantis IRT ir skaitmeninėmis technologijomis, o tuo pačiu mažinama socialinė ir skaitmeninė atskirtis visoje Europoje.
Jūsų iniciatyva gali būti pripažinta kaip vienas iš 35 geriausių e. įtraukties projektų ir tapti vienu gerosios praktikos pavyzdžių visoje Europoje. Geriausiais projektais bus siekiama įkvėpti ir padrąsinti kitas organizacijas ar pavienius asmenis aktyviai dalyvauti e. įtraukties iniciatyvose.
Projektai varžysis 7 kategorijose. Į kiekvieną iš jų bus atrinkti 5 (iš viso – 35) finalinio turo dalyviai, kurie bus pakviesti ir turės galimybę pristatyti savo projektus ar iniciatyvas parodoje, vyksiančioje 2008 m. gruodžio 1 d. e. įtraukties ministrų konferencijos metu Vienoje. Visos išlaidos bus apmokėtos. Jūs būsite apdovanoti medaliu už pasiekimus, o 7 kategorijų laimėtojai bus paskelbti iškilmingos apdovanojimų ceremonijos metu.

Paraiškas gali teikti visos valstybinės, verslo, ne pelno siekiančios organizacijos. Viena organizacija gali pateikti kelis projektus, tačiau vienas projektas gali pretenduoti tik į vieną kategoriją.
Projektų registracija: užregistravę projektą, Jūs galėsite parsisiųsti visą registracijos formą. Registracijos mokesčio nėra. Registracijos forma bus prieinama iki 2008 m. rugsėjo 11 d. internete. Užpildytos registracijos formos turi būti grąžintos iki 2008 m. rugsėjo 12 d. 12.00 val. Grinvičo laiku. Papildoma medžiaga (brošiūros, lankstinukai) turi būti atsiunčiami kartu su registracijos forma.
Kiekvienas projektas bus vertinamas atsižvelgiant į septynis kriterijus: poveikį (angl. impact), inovacijas (angl. innovation), praktiškumą (angl. usability), bendradarbiavimą (angl. partnerships), prieinamumą visuomenei (angl. sharing), palaikymą (angl. sustainability) ir WOW faktorių. 5 kiekvienos kategorijos finalistai bus paskelbti 2008 m. spalio 9 d.

Kategorijos:
1. Gerovė senstant (Ageing Well Award) - skatinti ir vystyti vyresnių žmonių dalyvavimą visuomenėje ir ekonomikoje išlaikant jų sąsajas su bendruomene, kurioje jie dirba, gyvena; skatinti naujus įgūdžius ir interesus. Gerinti jų savarankiškumą ir gyvenimo kokybę.
2. Socialiai atskirtas jaunimas (Marginalised Young People) - siekiamas socialiai atskirtų jaunų žmonių įtraukimas į visuomenę, skatinamas naudojimasis skaitmeninėmis technologijomis, kuris didintų pasitikėjimą savimi, skatintų naujų įgūdžių įgyjimą ir padėtų siekti užsibrėžtų tikslų.
3. Geografinė e. įtrauktis (Geographic Inclusion Award) - siekiama išvengti nepatogumų, kuriuos sukelia gyvenimas atokiose vietovėse, taip pat vienyti žmones, turinčius tuos pačius interesus; sudaryti sąlygas naudotis tokiomis pačiomis priėjimo prie skaitmeninių technologijų galimybėmis kaip ir gausiose gyventojų skaičiumi vietovėse.
4. Kultūrinė įvairovė (Cultural Diversity Award) - skatinti didesnę etninių mažumų ar kitų kultūriškai atskirtų grupių socialinę bei skaitmeninę įtrauktį, kuri sąlygotų naujų įgūdžių įgyjimą ir aktyvesnę socialinę veiklą.
5. Skaitmeninis raštingumas (Digital Literacy Award) - vystyti skaitmeninį raštingumą ir įgūdžius tų asmenų, kurie anksčiau nebuvo IRT paslaugų naudotojais, ypatingai siekiant įtraukti neįgalius, vyresnius, mažesnes pajamas turinčius, nedarbingus ir kitus socialiai pažeidžiamų grupių žmones.
6. E. prieinamumas (e-Accessibility Award) - demonstruoti aukščiausius prieinamumo ir įtraukties standartus ir siekti e. prieinamumo pagal ES nustatytus reikalavimus bei standartus.
7. Viešųjų elektroninių paslaugų e. įtrauktis (Inclusive Public Services Award) - užtikrinti, kad IRT grįstos paslaugos įtrauktų kuo daugiau piliečių ir vartotojų atsižvelgiant į jų prioritetus ir poreikius (skirta tik organizacijoms, teikiančioms ar įgaliotoms teikti viešąsias paslaugas).

Kontaktinė informacija:
Anna Kotwica
+44 207 2343538
[email protected]
www.e-inclusionawards.eu  

Prašytume šią informaciją išplatinti tiems, kam tai galėtų būti aktualu.

Šaltinis: EK, IVPK