BDAR
Close

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Kviečiame švęsti Pasaulinę supratimo apie prieinamumą dieną ir daugiau sužinoti apie skaitmeninę prieigą bei įtrauktį

Data

2021 05 13

Įvertinimas
4
Kviečiame švęsti Pasaulinę supratimo apie prieinamumą dieną ir daugiau sužinoti apie skaitmeninę prieigą ir įtrauktį.PNG

Gegužės 20 d. bus minima dešimtoji Pasaulinė supratimo apie prieinamumą diena (angl. Global Accessibility Awareness Day). Šios dienos minėjimo tikslas yra skatinti visuomenę galvoti, diskutuoti ir daugiau sužinoti apie skaitmeninę prieigą bei įtrauktį. Pažymėtina, kad pagrindinis skaitmeninio prieinamumo siekis bei įsipareigojimas yra tai, kad neįgalūs asmenys, turintys regos, klausos, motorikos, kognityvinę ir kitas negalias, turėtų galimybę naudotis internetinėmis paslaugomis, turiniu ir kitais skaitmeniniais produktais taip pat sėkmingai, kaip ir negalių neturintys visuomenės nariai.

Informacinės visuomenės plėtros komitetas (toliau – Komitetas) vykdo Lietuvos Respublikos Vyriausybės įgaliotos institucijos funkcijas, t. y. atlieka įstaigų interneto svetainių atitikties prieinamumo reikalavimams (pritaikymo neįgaliesiems) stebėseną ir siekia aktyviai prisidėti prie institucijų bei visuomenės supratimo apie skaitmeninio prieinamumo svarbą didinimo. Todėl minint Pasaulinę supratimo apie prieinamumą dieną, kviečiame visus plačiau domėtis prieinamumo didinimo aspektais, aktyviai dalyvauti šiai dienai skirtuose virtualiuose renginiuose, kuriuos rasite organizuojančios institucijos interneto svetainėje (skiltyje renginiai) adresu: https://globalaccessibilityawarenessday.org/. Taip pat šia svarbia proga skatiname plačiau domėtis Komiteto veikla minimoje srityje, susipažinti su vykdomų tyrimų rezultatais, įstaigų interneto svetainių atitikties prieinamumo reikalavimais ir prisidėti prie lygiavertės skaitmeninės įtraukties didinimo, ne tik atstovaujamų įstaigų ir institucijų, bet ir įmonių bei privačiu, asmeniniu lygmeniu.   


Parengta pagal: https://globalaccessibilityawarenessday.org/ pateiktą informaciją.