2024-02-29

Kuriamos į visuomenę orientuotos naujos kartos skaitmeninės paslaugos

Informacinės visuomenės plėtros komitetas kartu su partneriais valstybės įmone Registrų centru, Nacionaline švietimo agentūra, Valstybinio socialinio draudimo fondo valdyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, įgyvendina projektą „Skaitmeninių paslaugų platforma“. Projektu siekiama sukurti palankią technologinę, teisinę ir organizacinę aplinką kokybiškam, į vartotoją orientuotam paslaugų skaitmenizavimui. 

Iki 2026 metų vyksiančiame projekte bus sukurta Skaitmeninių paslaugų platforma (SPP), kurioje vertę atras: 

  • Gyventojai - pasiūlysime „Valstybę kišenėje" - naują mobilią programėlę, kuri leis saugiai ir lengvai prisijungti prie valdžios vartų, stebėti paslaugų užsakymo būseną bei vienoje aplinkoje komunikuoti su valstybe. 

  • Valstybinės institucijos – tai bus aplinka, kurioje greitai, lengvai ir patogiai bus kuriamos į naudotoją orientuotos skaitmeninės paslaugos standartizuotais įrankiais ir metodikomis. Skaitmeninių paslaugų platforma bus didelis epaslaugų ir komunikacijos su gyventojais skaitmeninimo palengvinimas. 

  • Programuotojai ir valstybės sistemų integravimo specialistai – suteiksime galimybę naudotis pažangiomis kodo ir integracijų valdymo praktikomis. 

Atnaujintas epaslaugos.lt portalas bus pritaikytas piliečių poreikiams greičiau ir  lengviau surasti bei užsisakyti valstybės teikiamas viešąsias ir administracines paslaugas, suskirstytas pagal gyvenimo įvykius. Pasitelksime dirbtinį intelektą ir įdiegsime paiešką, kuri veikia realiomis sąlygomis.  

SPP apimtyje numatytos nacionalinių paslaugų teikėjų epaslaugos bus pritaikytos ir prieinamos ES piliečiams. Projekte bus realizuoti Europos Komisijos reikalavimai, realiu laiku pateikti bei gauti įrodymus, reikalingus ES viešojo administravimo institucijų epaslaugų teikimui. 

Daugiau apie projektą skaitykite: Skaitmeninių paslaugų platforma - Informacinės visuomenės plėtros komitetas (lrv.lt)