BDAR
Close

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Kuriamos elektroninės lietuvių kalbos paslaugos

Data

2014 01 27

Įvertinimas
0

Nuo 2012 metų Vytauto Didžiojo universitetas su partneriu Kauno technologijos universitetu įgyvendina projektą „Lietuvių kalbos sintaksinės-semantinės analizės sistema tekstynui, lietuviškam internetui ir viešojo sektoriaus taikymams“ (VP2-3.1-IVPK-12-K-01-007). Projektas finansuojamas iš Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų.
Pagrindinis šio projekto tikslas yra sudaryti geresnes sąlygas asmenims bei organizacijoms vartoti lietuvių rašytinę kalbą elektroninėje erdvėje savo profesinėje ar asmeninėje veikloje, kaupti ir saugoti lietuvių rašytinės kalbos bei kultūros išteklius, taip pat pasinaudoti naujausiais interneto IT sprendimais, tam sukuriant interaktyvias elektronines rašytinės lietuvių kalbos ir semantikos paslaugas, išteklius bei juos saugančią informacinę sistemą.
Projekto metu kuriama sistema bus aktuali tiek asmenims bei organizacijoms, vartojančioms rašytinę lietuvių kalbą elektroninėje erdvėje, tiek taikomųjų kompiuterinių sprendimų ir elektroninių paslaugų, kuriuose naudojama sintaksinė-semantinė rašytinės lietuvių kalbos analizė, kūrėjams. Sistema taip pat galės naudotis lietuvių kalbos ir semantikos mokslininkai, tyrėjai, lietuvių kalbos lingvistinių ir semantinių išteklių kūrėjai.
Įgyvendinamo projekto metu numatoma sukurti Lietuvių kalbos sintaksinės ir semantinės analizės informacinę sistemą (LKSSAIS), leisiančią integruotis į Europinę šios srities mokslinių tyrimų erdvę ir sukurti mokslinę bazę tolesniems kompiuterinės lingvistikos bei semantikos tyrimams. Kuriamos lietuvių kalbos sintaksinės ir semantinės analizės informacinės sistemos (LKSSAIS) paskirtis – užtikrinti lietuvių rašytinės kalbos sintaksinės ir semantinės analizės paslaugų teikimą, kaupti bei tvarkyti lietuvių kalbos lingvistinius ir semantinius išteklius.
Sistema teiks lietuvių rašytinės kalbos naujovių vartosenos, sintaksinės-semantinės analizės ir lietuviškų interneto svetainių turinio analizės paslaugas plačiam galutinių vartotojų ratui: nuo moksleivių ir studentų, norinčių pasitikrinti rašto darbus, iki interneto svetainių kūrėjų, mokslininkų, lietuvių kalbos tyrėjų ir paslaugų kūrimo specialistų. Pastarieji galės įtraukti LKSSAIS paslaugas į savo informacines sistemas arba naudoti jas naujoms paslaugoms kurti.
Projektas, kurio biudžetas beveik 11 mln. Lt,  bus įgyvendinamas 30 mėnesių. Projektas finansuojamas ES struktūrinių fondų ir Lietuvos Respublikos biudžeto lėšomis, pagal Ekonomikos augimo veiksmų programos, patvirtintos 2007 m. liepos 30 d. Europos Komisijos sprendimu Nr. K(2007)3740, 3 prioriteto „Informacinė visuomenė visiems“ įgyvendinimo priemonę Nr. VP2-3.1-IVPK-12-K „Lietuvių kalba informacinėje visuomenėje“.
Projekto vadovas dr. Darius Amilevičius. Projekto vykdytojas: Vytauto Didžiojo universitetas. Projekto partneris Kauno technologijos universitetas.

Daugiau informacijos:
projekto vadovas Darius Amilevičius, el.pašto adresas: [email protected]