BDAR

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Komisija pradėjo pažeidimų procedūras prieš Lenkiją ir Švediją

Data

2008 10 28

Įvertinimas
0
Europos Komisija prieš Lenkiją ir Švediją pradėjo pažeidimų procedūras už taisyklių, nustatančių bendrąsias sąlygas ES viešųjų institucijų pateiktos, surinktos ir dalinamos informacijos pakartotiniam perdavimui, neįgyvendinimą. Lenkijai ir Švedijai išsiųsti formalūs įspėjimai už 2003 m. ES direktyvos, nustatančios pakartotinį viešojo sektoriaus informacijos naudojimą, netinkamą ir nebaigtą direktyvos nuostatų perkėlimą į nacionalinius teisės aktus. Lenkija ir Švedija neįgyvendino direktyvos nuostatų, tame tarpe ir nustatančių diskriminacijos ir išskirtinių susitarimų draudimus, kurie vaidina svarbų vaidmenį didinant konkurencingumą ir užtikrina vienodas sąlygas galimiems naudotojams.

ES Informacinės visuomenės ir žiniasklaidos komisarės V. Reding teigimu, kiekvieną dieną Europos piliečiai naudojasi paslaugomis, grįstomis viešojo sektoriaus informacija: automobilio navigacijos sistemomis, orų prognozėmis, draudimo ir finansų paslaugomis. Bendros ES taisyklės nustato šios medžiagos antrinį naudojimą naujiems produktams bei paslaugoms sukurti. Tinkamas jų įgyvendinimas skatintų ekonominį augimą, didesnį užimtumą bei darbo vietų kūrimą ir geresnių paslaugų teikimo garantijas. Dėl šių priežasčių Komisija siekia užtikrinti, kad visos valstybės narės laikytųsi nustatytų taisyklių.
Pažeidimo procedūra prieš Lenkiją ir Švediją pradėta dėl nuostatų, kurios neperkeltos į Lenkijos nacionalinius teisės aktus: asmenų teisės naudoti tam tikrą viešojo sektoriaus informaciją, jos apmokestinimas, vartotojų nediskriminacija, informacijos skaidrumas, licencijavimo taisyklės, privilegijuojančių susitarimų draudimas. Šios dvi valstybės per du mėnesius turi pateikti atsakymus į įspėjančius laiškus. Jei to nepadarys arba atsakymai bus pateikti netinkamai, Komisija turi pateikti pagrįstą nuomonę. Valstybei narei ir toliau nevykdant įsipareigojimų, Komisija turi teisę kreiptis į Europos Teisingumą Teismą.

Daugiau informacijos galima rasti tinklapyje:
http://europa.eu.int/information_society/policy/psi/

Šaltinis: Europos Komisija