BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Kampanija „E.įgūdžių savaitė 2012” siekiama mažinti jaunimo nedarbą

Data

2012 03 19

Įvertinimas
0
Antrą kartą Lietuvoje, kaip ir visoje Europoje, kovo - gegužės mėnesiais šurmuliuos „E.ĮGŪDŽIŲ SAVAITĖ 2012". Lietuvoje šiais metais bus organizuojama tiesioginė „e.Pamokos" transliacija internetu, kurioje dalyvaus žinomiausi technologijų srities ekspertai, vyks moksleivių vizitai į garsiausias Lietuvoje informacinių technologijų įmones bei video konkursai. Šią iniciatyvą, kuri vyksta 37-iose Europos šalyse, Lietuvoje organizuoja informacinių technologijų asociacija „INFOBALT" su partneriais.

Pagrindinis „E.ĮGŪDŽIŲ SAVAITĖS 2012" akcentas - „e.Pamoka" - tiesioginėje transliacijoje internetu kalbės žymiausi Lietuvos informacinių technologijų įmonių vadovai, žmogiškųjų išteklių ekspertai bei skaitmeninio meno kūrėjai. Specialistai dalinsis savo verslo patirtimi su moksleiviais, pristatys karjeros galimybes informacinių technologijų rinkoje.

„Augant informacinių technologijų poreikiui darbo rinkoje, būtina informuoti jaunimą apie didėjančias karjeros galimybes ne tik informacinių technologijų pramonėje, bet ir visose kitose srityse, be kurių naudojimo šiuolaikinio profesionalo darbas jau sunkiai įsivaizduojamas - biotechnologijose, medicinoje, fizikos moksluose, transporte, šiuolaikiniuose menuose ir t.t. Informatikos mokytojai yra pagrindinė grandis tarp verslo ir jaunimo. Siekiame palaikyti glaudų ryšį su mokytojais, kurie skatina jaunimą rinktis susijusias studijas bei padrąsina jaunus žmones rinktis karjerą augančiame sektoriuje", - teigia asociacijos „INFOBALT" ES reikalų vadovė Vilma Misiukonienė.

Tarptautinės tyrimų kompanijos IDC duomenimis, Europoje iki 2015 metų net 90 proc. darbo vietų bus reikalingi kompiuteriniai įgūdžiai. Informacinių ir komunikacinių technologijų, inžinerijos bei matematikos teikiamos galimybės yra labai svarbios šiuolaikinės darbo jėgos kūrimui. Pasak V. Misiukonienės, jau trečius metus iš eilės asociacija „INFOBALT" vykdo kompiuterinio raštingumo ugdymo programas, skatina moksleivius tobulinti savo skaitmeninius įgūdžius bei planuoti karjerą technologijų srityje.

„E.ĮGŪDŽIŲ SAVAITĖS 2012" metu Lietuvoje vyks įvairių renginių, paskaitų ir mokymų, skirtų stiprinti jaunimo kompiuterinio raštingumo gebėjimus. Organizuojami vizitai į IT įmones, kurių metu moksleivių grupės susipažins su įmonės veikla, sužinos, kiek e.įgūdžiai svarbūs technologijų srities versle. Vyks video konkursas, kurio metu moksleiviai turės sukurti video pristatymą, kaip technologijos galėtų pakeisti jų gyvenimą.

Naujausią informaciją apie iniciatyvą „E.ĮGŪDŽIŲ SAVAITĖ 2012", renginių kalendorių ir renginių įspūdžius galima rasti internetinėje svetainėje http://www.e-igudziai.lt bei Facebook socialiniame tinkle facebook.com/e.igudziai.

„INFOBALT" „E.ĮGŪDŽIŲ SAVAITĘ 2012" organizuoja kartu su partneriais: aljansu „Langas į ateitį", VU, KTU, VDU universitetais, Lietuvos Respublikos Kultūros ministerija, Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka, Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministerija, Informacinės visuomenės plėtros komitetu prie Susisiekimo ministerijos, Lietuvos informatikos mokytojų asociacija, „Microsoft" ir kitomis bendrovėmis.

Duomenų šaltinis: „INFOBALT"