BDAR

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Jungimasis su asmens tapatybės kortelėmis yra laikinai sustabdytas, o saugumo spraga bus pašalinta artimiausiu metu

Data

2010 07 10

Įvertinimas
0
Paaiškėjus, kad egzistuoja saugumo spraga jungiantis prie viešųjų elektroninių paslaugų portalo su asmens tapatybės kortele, IVPK informuoja, kad šiuo metu jungimasis su asmens tapatybės kortelėmis yra laikinai sustabdytas, o saugumo spraga bus pašalinta artimiausiu metu.

Planuojant sistemos tolimesnį naudojimą buvo numatytas ir artimiausiu metu bus pradėtas išsamus sistemos vertinimas, kuris padės užtikrinti, kad panašių problemų nebūtų ateityje.

Taip pat bus atliktas papildomas tyrimas, ar pastaruoju metu nebuvo piktavališkai pasinaudota sistemos duomenimis, tačiau pirminiai duomenys leidžia teikti, kad tokių atvejų nebuvo. Jei paaiškėtų kitaip, IVPK kreipsis į LR generalinę prokuratūrą dėl galimybės pradėti ikiteisminį tyrimą. Per pastaruosius keletą mėnesių elektroninių viešųjų paslaugų portalu jungiantis per asmens tapatybės korteles saugiai pasinaudojo apie 1 tūkst. Lietuvos gyventojų. Didžioji dauguma gyventojų (apie 100 tūkst.) jungėsi per elektroninės bankininkystės sistemas.

Šiuo metu apie paslaugos sustabdymą yra informuotos institucijos, naudojančios identifikavimo su asmens tapatybės kortele paslaugą.


Šaltinis: IVPK