BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


JAV Aukščiausiasis teismas peržiūri Vaikų apsaugos internete akto atitikimą Konstitucijai

Data

2001 12 04

Įvertinimas
0

JAV Aukščiausiasis teismas praeitą savaitę peržiūrėjo Vaikų apsaugos internete akto (Child Online Protection Act, arba COPA) atitikimą JAV Konstitucijos nuostatoms.

Praeitais metais Filadelfijos Trečiasis JAV apygardos teismas nusprendė, kad COPA prieštarauja JAV Konstitucijai.

COPA Kongresas priėmė 1998 metais; akto tikslas buvo uždrausti internete skelbti medžiagą, kurią galima traktuoti kaip „žalingą nepilnamečiams“.

Remiantis aktu, bet kuriai komercinei interneto svetainei skelbti „žalingą“ turinį savo tinklapiuose yra nusikaltimas, nebent ji yra įdiegusi kontrolės mechanizmą, apsaugantį nuo nepageidaujamų lankytojų lankymosi tokiuose tinklapiuose. Tačiau problemų kilo apibrėžiant, kas gali būti priskiriama kategorijai „žalinga“ medžiaga. Akte buvo numatytos „dabartinės bendruomenės normos“, kurių tikslas – padėti nustatyti, kas yra žalinga, o kas – ne.

Dėl šios priežasties Trečiasis JAV apygardos teismas nustatė, kad kadangi standartai, pagal kuriuos COPA įvertina, ar turinys yra „žalingas nepilnamečiams“, remiasi „dabartinėmis bendruomenės normomis“, o interneto leidėjai negali apriboti priėjimo prie jų tinklapių pagal lankytojų geografinę padėtį, tai neteisėtai apriboja Konstitucijos ginamą kalbos laisvę.

Aukščiausiasis teismas taip pat atkreipė dėmesį į tai, kaip sprendimai, kas yra „žalinga“, priimami vadovaujantis „bendruomenės normas“, ir jei teismas pritars Trečiojo JAV apygardos teismo sprendimui, įstatymas bus panaikintas.

Šaltinis: europemedia.net