Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Jau 2003-ųjų pavasarį Lietuvos neregiai skaitys modernias garsines knygas

Data

2002 12 02

Įvertinimas
0
Pasaulinės žmonių su negalia minėjimo dienos išvakarėse Lietuvos neregiams įteikta dovana. Visuomeninės invalidų organizacijos "Spindulys" draugijos iniciatyva jau ateinantį pavasarį žmonės su regėjimo negalia Lietuvoje turės galimybę naudotis modernizuota aklųjų biblioteka. Vienam svarbiausių šalyje invalidų integracijos į visuomenę projektui "Skaitmeninė knyga neregiams" įgyvendinti bus skirta per 170 tūkst. litų. Tai patvirtinančią sutartį lapkričio 28 dieną pasirašė Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos, Lietuvos aklųjų bibliotekos ir "Spindulio" draugijos atstovai, teigiama ryšių su visuomene bendrovės VRP pranešime spaudai.

Kultūros viceministrės Inos Marčiulionytės teigimu, įgyvendinus "Skaitmeninės knygos neregiams" projektą, žmonėms su regėjimo negalia atsivers naujų galimybių integruotis į bendruomenę ir tapti visaverte jos dalimi. "Sparčiai vystantis skaitmeninėms technologijoms, visame pasaulyje magnetines kasetes keičia skaitmeninės garsinės knygos. Džiaugiuosi, kad "Spindulio" iniciatyvos dėka naujausiais laimėjimais galės naudotis ir Lietuvos aklieji bei silpnaregiai",- sakė I.Marčiulionytė.

Įgyvendinus šį projektą, Lietuvos aklųjų bibliotekoje (LAB) bus įrengta moderni skaitmeninių garsinių knygų leidybos studija, Lietuvos neregiai ir silpnaregiai bus aprūpinti skaitmeninio formato (MP3) garsinių knygų skaitymo aparatais. Regėjimo negalią turintiems žmonėms skirtą programą finansuos Visuomeninė invalidų organizacija "Spindulio" draugija.

"Parama aklųjų bibliotekai - pirmasis mūsų svarus žingsnis neįgaliųjų integracijos ir geresnio jų gyvenimo link. Siekiame, kad žmonės pajustų realią jos naudą, kad ji paskatintų neįgaliuosius siekti naujų žinių, mokslo bei bendravimo",- sakė "Spindulio" draugijos steigėja Eda Krasnadamskienė.

Pasak Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos vadovo Osvaldo Petrausko, įdiegus naują sistemą bibliotekoje, neregiai gaus daugiau ir kokybiškesnės informacijos. "Tuo pačiu didesnė jų dalis galės ir aktyviau dalyvauti visuomeniniame gyvenime, lengviau adaptuotis savyje, šeimoje bei visuomenėje",- sakė O. Petrauskas.

Lietuvos aklųjų biblioteka (LAB) yra pagrindinė garsinių leidinių akliesiems ir silpnaregiams leidybos institucija šalyje. Bibliotekos fonduose yra sukaupta per 220 tūkst. egz. garsinių knygų, kurias skaito apie 3000 aklųjų ir silpnaregių.

Šaltinis: VRP, IVPK