BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


IVPK pasirašė sutartį dėl projekto „Atvirų duomenų platformos, įgalinančios efektyvų viešojo sektoriaus informacijos pakartotinį panaudojimą verslui, ir jos valdymo įrankių sukūrimas“ įgyvendinimo

Data

2017 10 30

Įvertinimas
0
security-2168234_960_720.jpg

Informacinės visuomenės plėtros komitetas prie Susisiekimo ministerijos ir VšĮ Centrinė projektų valdymo agentūra pasirašė sutartį dėl projekto „Atvirų duomenų platformos, įgalinančios efektyvų viešojo sektoriaus informacijos pakartotinį panaudojimą verslui, ir jos valdymo įrankių sukūrimas“ įgyvendinimo. Projektu siekiama sukurti ir įdiegti centralizuotai valdomas technines priemones, įgalinančias valstybės informacinių išteklių valdytojus parengti ir pateikti atvirų duomenų rinkinius ir jų metaduomenis verslo, viešiesiems subjektams, visuomenei ir mokslo bendruomenei.

2013 m. Europos Parlamento ir Tarybos direktyva 2013/37/ES, kuria iš dalies keičiama 2003 m. lapkričio 17 d. Europos Parlamento ir Tarybos 2003/98/EB direktyva „Dėl Viešojo sektoriaus informacijos pakartotinio naudojimo“, siekiama nustatyti bendrąjį principą – įpareigojimą valstybėms narėms leisti pakartotinai naudoti visus viešojo sektoriaus dokumentus. Pagal Europos Sąjungos teisės aktų pateikiamą atvirų duomenų sampratą, atviri duomenys turėtų būti suprantami kaip atvirais ir nepatentuotais formatais, atvira licencija pateikiami duomenys, kurie būtų aiškūs, struktūruoti, pirminiai ir nemokami (arba teikiami už nedidelį mokestį).

Prieiga prie duomenų suteikia plačias šių duomenų naudojimo galimybes verslui, visuomenei ir pačioms viešojo sektoriaus institucijoms. Verslas atvirus duomenis gali naudoti inovatyvių sprendimų kūrimui, naujų paslaugų vystymui, teikiamų paslaugų kokybės gerinimui, suteikti atviriems duomenims didesnę prasmę pateikiant juos kaip informaciją – apdorotus, susietus su kitais duomenimis. Visuomenė atvirus duomenis gali naudoti valdžios skaidrumo poreikio tenkinimui, žinių siekimui, remdamasi atvirais duomenimis, dalyvauti valstybės valdyme.

Įgyvendinus projektą bus sukurtas Lietuvos atvirų duomenų portalas, skirtas centralizuotam Lietuvos viešojo sektoriaus institucijų tvarkomų duomenų atvėrimui pakartotiniam naudojimui verslui ir visuomenei, sudarant galimybę juos gauti be išankstinių sąlygų ir patogiai, vienoje vietoje „vieno langelio“ principu.

Projekto vertė – 2 600 219,82 Eur.

Duomenų šaltinis: IVPK