BDAR

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Įvertinta Europos Sąjungos šalių duomenų atvėrimo pažanga

Data

2020 03 18

Įvertinimas
0
opendata 2019.JPG

Europos duomenų portale paskelbta naujausia Atvirų duomenų brandos ataskaita, skirta pristatyti detalią 2019 m. ES 28+ šalių situaciją atvirų duomenų politikos, nacionalinių atvirų duomenų portalų, atvirų duomenų poveikio ir duomenų kokybės srityse. 

Ataskaitoje, pagal tyrimo rezultatus ir juose atsispindinčią šalių duomenų atvėrimo pažangos raidą, šalys suskirstytos į keturias grupes: krypčių formuotojai, spartūs sekėjai, pasekėjai ir pradedantieji. Kiekvienai grupei, atsižvelgiant į pasiektą brandos lygį, pateikiamos konkrečios rekomendacijos, kaip paspartinti duomenų atvėrimą ir naudojamumą ir taip sudaryti prielaidas spartesnei šalies ekonominei, socialinei ir politinei raidai. 

Ataskaita parodė, kad: 
•    ES 28+ šalių kontekste Lietuva užima 24 vietą (2018 m. – 24 vieta) ir priklauso pasekėjų grupei, kartu su Švedija, Šveicarija, Portugalija, Malta ir kt.;
•    Lyderio pozicijas toliau išlaiko Airija, Ispanija ir Prancūzija;
•    Pastebimas bendras ES šalių atvirų duomenų brandos lygio didėjimas, o tai rodo, kad šalys vis daugiau dėmesio skiria atvirų duomenų sričiai, pradedant nuo palankios teisinės bazės kūrimo ir baigiant duomenų kokybės didinimu bei atvirų duomenų populiarinimu privačiame ir viešajame sektoriuose.  

Tikimasi, kad įgyvendinus šiuo metu vykdomus Lietuvos Atvirų duomenų portalo sukūrimo ir atvirų duomenų formavimo metodologinių ir teisinių priemonių įgyvendinimo projektus, pavyks ženkliai padidinti Lietuvos viešojo sektoriaus duomenų atvėrimo brandos lygį ES šalių kontekste. 

Detalią Lietuvos tyrimo analizę rasite čia.

Duomenų šaltinis. European Data Portal