BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Įvertinta Europos Sąjungos šalių duomenų atvėrimo pažanga

Data

2018 12 21

Įvertinimas
0
Fiksavimas.JPG

Europos Komisija, siekdama plėtoti skaitmeninę ekonomiką, skatina Europos Sąjungos šalis nares atverti viešojo sektoriaus duomenis ir jau kelerius metus vykdo PSI (2003/98/EB dėl viešojo sektoriaus informacijos pakartotinio naudojimo) direktyvos įgyvendinimo šalyse stebėseną. Europos Komisija kiekvienais metais užsako Europos šalių viešojo sektoriaus informacijos atvėrimo pakartotinam naudojimui tyrimus. Šiemet tyrimą vykdė viena didžiausių pasaulyje informacijos technologijų paslaugų ir verslo konsultacijų bendrovių „Capgemini“, kurio ataskaita paskelbta Europos duomenų portale.

Tyrimo ataskaitoje „Atvirų duomenų branda Europoje“ pateikiama detali atvirų duomenų politinė situacija, atvirų duomenų portalo, atvirų duomenų poveikio ir duomenų kokybės analizė, akcentuojami atvirų duomenų, kaip strateginio įrankio, įgalinančio sėkmingą šalies raidą, aspektai.

Ataskaitoje, pagal tyrimo rezultatus ir juose atsispindinčią šalių duomenų atvėrimo pažangos raidą, šalys suskirstytos į keturias grupes:

  • Krypčių formuotojai (Airija, Ispanija, Prancūzija, Italija, Kipras),
  • Spartūs sekėjai (Liuksemburgas, Ispanija, Olandija, Slovakija, Slovėnija, Britanija, Bulgarija, Latvija, Lenkija, Belgija, Austrija, Vokietija, Rumunija, Suomija, Vengrija, Čekija),
  • Pasekėjai (Norvegija, Švedija, Šveicarija, Portugalija, Lietuva, Danija ir Estija),
  • Pradedantieji (Malta, Islandija ir Lichtenšteinas).

Ataskaitoje, atsižvelgiant į šalių pasiektą brandos lygį, pateikiamos konkrečios rekomendacijos atskirai kiekvienai išskirtai šalių grupei – kaip paspartinti duomenų atvėrimą ir naudojamumą bei tuo sudaryti prielaidas spartesnei šalies ekonominei, socialinei ir politinei raidai.

Lietuva tarp kitų Europos Sąjungos šalių šiuo metu užima 24 vietą ir savo grupėje lenkia Estiją ir Daniją, bet šiek tiek atsilieka nuo Norvegijos, Švedijos, Šveicarijos, Portugalijos.

Tikimės, kad įgyvendinus šiuo metu vykdomus Atvirų duomenų portalo sukūrimo ir atvirų duomenų formavimo metodologinių ir teisinių priemonių įgyvendinimo projektus, pavyks ženkliai pagerinti Lietuvos viešojo sektoriaus duomenų atvėrimo brandos lygį ir pateikti visuomenei jau mašininiam pakartotinam naudojimui pritaikytus duomenų rinkinius.

Detalią Lietuvos tyrimo analizę rasite čia.

Duomenų šaltinis. European Data Portal