>
2024-02-26

Išrinkti geriausi pasaulinio technologinių inovacijų konkurso „World Summit Awards“ (WSA) nominantai

Hyderabade, Indijoje, susirinkusi pasaulinio technologinių inovacijų konkurso „World Summit Awards“ (WSA) komisija išrinko geriausius šalių skaitmeninių poveikių sprendimus. Šiais metais tarptautiniame konkurse iš viso varžėsi 449 inovatoriai iš 88 skirtingų pasaulio šalių.

Pasaulinio lygio ekspertų ir mentorių atrinkti nominantai bus apdovanoti balandžio mėnesį, pasauliniame WSA kongrese Patagonijoje, Čilėje. Visi į nugalėtojų sąrašą įtrauktų projektų autoriai WSA komisijai ir suvažiavimo dalyviams turės pristatyti savo projektus. 2023 metų konkurse daugiausiai nominuotųjų sprendimų buvo „Mokymosi ir švietimo“, „Sveikatos ir gerovės“ bei „Verslo ir komercijos“ kategorijose. Daugiausia skaitmeninių sprendimų šiais metais komisijai buvo pateikta iš Europos (181), Viduriniųjų Rytų (181), Azijos (66) ir Afrikos (60).

Svarbu pažymėti, kad šiais metais Jungtinių tautų globojamame konkurse „World Summit Awards“ itin aktyviai dalyvavo ir jaunieji inovatoriai. WSA gavo daugiau nei 740 paraiškų iš 100 skirtingų pasaulio šalių jaunųjų inovatorių. Iš 100 skaitmenines naujoves pateikusių inovatorių atrinkti penki nugalėtojai, pademonstravę ypatingus pasiekimus panaudojant informacinių ir ryšių technologijas siekiant teigiamų pokyčių.

Į prestižinį „World Summit Awards“ nominantų sąrašą šių metų pradžioje  pateko net trys lietuvių sukurti skaitmeniniai sprendimai. Išskirtinio pasaulinės žiuri dėmesio sulaukė Vilniaus miesto savivaldybės sukurta, pilietiškus gyventojus telkianti programėlė #Tvarkaumiestą, Sį Vilniaus Planas Vilniaus miesto istoriją skaitmeniniu būdu kviečianti pažinti platforma #VilniausDNR bei Acrux Cyber Services sprendimas #DeepBreath, skirtas realiu laiku analizuoti paciento, prijungto prie dirbtinės plaučių ventiliacijos, kvėpavimo parametrus. Visgi, 2023 metais „Skaitmeninio knygnešio“ nominuoti sprendimai į didįjį konkurso finalą nepateko.

WSA konkurse skaitmeninių inovacijų kūrėjai kiekvienais metais varžosi aštuoniose visuomenei svarbiose srityse: įtraukimo, sveikatos, švietimo, pilietiškumo, verslumo, kultūros, gamtosaugos, urbanistikos. Beveik metus trunkančio ciklo nuo nacionalinių atrankinių konkursų iki finalinio Pasaulinio kongreso pabaiga kartu yra ženklas, kad jau netrukus, šių metų vasarą , naujų projektų kūrėjai bus kviečiami teikti savo paraiškas dalyvauti Lietuvos nacionaliniame konkurse „Skaitmeninis knygnešys“, kurio laureatus vertins WSA pasaulinė komisija.

Lietuvos nacionalinį atrankos etapą, konkursą „Skaitmeninis knygnešys“, organizuoja Informacinės visuomenės plėtros komitetas kartu su konkurso draugais ir bendraminčiais. Skaitmeninių inovacijų – nuo svetainių iki mobiliųjų aplikacijų, nuo platformų iki skaitmeninių įrankių – Lietuvos kūrėjai vasarą  bus kviečiami registruoti paraiškas konkursui svetainėje skaitmeninisknygnesys.lt.