BDAR
Close

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Išrinkti 2005 m. „Naujojo knygnešio“ konkurso nugalėtojai

Data

2005 12 20

Įvertinimas
0

Informacinės visuomenės plėtros komitetas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės kartu su Šiaurės miestelio technologijų parku pristatė 2005 m. „Naujojo knygnešio“ konkurso nugalėtojus penkiose kategorijose. Trečioji kasmetinė konkurso dalyvių ir nugalėtojų apdovanojimo ceremonija įvyko š.m. gruodžio 20 d. Verslo centre „Europa“.


„Naujojo knygnešio“ konkurso atsiradimą ir augantį populiarumą įtakoja gyventojų poreikis kuo greičiau ir paprasčiau surasti reikalingą informaciją vis didėjančiame informacijos sraute. Konkursas skatina ieškoti naujesnių ir tobulesnių informacijos pateikimo būdų. Konkurso dalyviai - žmonės, bendruomenės, iniciatyvos ir interneto sprendimai, labiausiai šiemet prisidėję prie informacinės visuomenės plėtros Lietuvoje.
Projektų vertinimo komisija, sudaryta iš vienuolikos narių, atstovaujančių ministerijoms, universitetams, žiniasklaidos bei verslo įmonėms, įvertino geriausius Lietuvos el. turinio projektus penkiose kategorijose.


Šiųmetiniam „Naujojo knygnešio“ konkursui buvo pateiktos net 63 dalyvių paraiškos. Paminėsime keletą iš jų: Elektrėnų savivaldybės administracija, Kauno menininkų namai, Valstybinė mokesčių inspekcija, Viešosios interneto prieigos taškai kaimo vietovėse (Phare), Vidaus reikalų ministerija, Asociacija „Langas į ateitį“, Klaipėdos m. savivaldybės viešoji biblioteka, UAB „Alma littera“, Lietuvos kompiuterininkų sąjunga ir kt.


„Naujojo knygnešio 2005“ konkurso kategorijos ir nugalėtojai yra šie:


1. „Gyventojams naudingi sprendimai internete“ kategorijoje nugalėtoju tapo Vilniaus m. savivaldybės VšĮ Centro poliklinikos internetinės pacientų registracijos svetainė www.pylimas.lt . Jos tikslas yra skleisti e-paslaugas ir jas viešai teikti Vilniaus miesto ir Vilniaus apskrities gyventojams;
2. „Skaitmeninio sklasto mažinimo iniciatyvos“ kategorijoje nugalėjo Panevėžio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos svetainė http://panrbiblioteka.lt . Projekto tikslas- kompiuterizuoti rajono bibliotekas, plėsti prieigą prie interneto ir suteikti galimybę kuo didesniam kiekiui rajono gyventojų mokytis kompiuterinio raštingumo;
3. „Verslo ir mokslo bendradarbiavimo iniciatyvos“ kategorijos nugalėtojas - Valstybinė kelių transporto inspekcija prie Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerijos, pateikusi projektą (www.vkti.gov.lt ) apie skaitmeninių tachografų sistemos įgyvendinimą Lietuvoje. Vienas iš pagrindinių projekto tikslų - sudaryti vienodas konkurencijos sąlygas visiems kelių transporto vežėjams;
4. „Informacinių technologijų naudojimas švietime ir suaugusiųjų mokyme“ kategorijoje VšĮ „Baltijos visuomeninis informacinių technologijų ir švietimo centras“ mokslinė elektroninė biblioteka eLIBRARY.LT www.elibrary.lt , kurianti lietuviškų mokslinių, visuomenės informavimo, žiniasklaidos ir kitų nacionalinių resursų bazę ir suteikianti galimybę Lietuvos mokslinius darbus pateikti ne tik Lietuvos visuomenei, bet apie juos informuoti ir tarptautiniu mastu;
5. „Labiausiai informacinės visuomenės plėtroje nusipelniusiu žmogumi nacionaliniu mastu“ išrinkta Aljanso „Langas į ateitį“ direktorė Loreta Križinauskienė , kuri inicijavo gyventojų mokymų naudotis internetu seriją ir paskatino institucijas – ir valstybines, ir privačias – prisidėti keliant gyventojų kompiuterinio raštingumo lygį.
„Labiausiai informacinės visuomenės plėtroje nusipelniusiu žmogumi regioniniu mastu“ išrinktas doc. Eugenijus Jovaiša - kompaktinių plokštelių „Žvilgsnis į Aukso amžių“, „Lietuva iki Mindaugo“, „Gimtoji istorija“ ir kt. sumanytojas, projektų vadovas bei bendraautorius.

Šaltinis: IVPK