BDAR
Close

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Išrinkti 2004 metų Naujieji knygnešiai

Data

2004 12 09

Įvertinimas
0
Šiemet jau antrus metus Informacinės visuomenės plėtros komitetas (IVPK) prie LRV rengė “Naujojo knygnešio” konkursą, kurio metu buvo renkami bei pagerbiami žmonės, bendruomenės, iniciatyvos ir interneto sprendimai, labiausiai šiemet prisidėję prie informacinės visuomenės plėtros Lietuvoje. Renginio metu taip pat buvo paskelbta, kad Lietuvoje jau yra milijonas interneto vartotojų.

Konkurso dalyviai ir darbai buvo vertinami penkiose kategorijose:

- gyventojams naudingi sprendimai internete;
- skaitmeninio sklasto mažinimo iniciatyvos;
- informacinių technologijų naudojimas švietime ir suaugusiųjų mokyme;
- labiausiai informacinės visuomenės plėtrai nusipelnęs žmogus nacionaliniu bei regioniniu mastu.

Šiemet konkurso rengėjai – Informacinės visuomenės plėtros komitetas prie LRV – sulaukė didesnio institucijų ir privačių asmenų susidomėjimo iš Lietuvos regionų.

Naudingiausio gyventojams sprendimo internete kategorijoje varžėsi Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos interneto svetainė meteo.lt, jau teikianti visuomenei informaciją apie orus, klimatą, upių ir ežerų hidrologinį režimą. Kategorijoje taip pat varžėsi nemokamų kalbos konsultacijų interneto svetainė vlkk.lt. Šioje kategorijoje laimėjo UAB “Interneto vizija”, siūlanti vartotojams interneto vartojimą palengvinančius projektus ten.lt, hey.lt, skelbiu.lt, surask.lt.

Savo paslaugas internete jau siūlo ir daugumos šalies savivaldybių svetainės, kur gyventojai gali rasti reikiamos informacijos apie socialinę paramą ir kitus dalykus, neatsitraukdami nuo kompiuterio ekrano.

Regionai - aktyviausi

Šiemet ypatingai svarbu tai, kad tapti “Naujaisiais knygnešiais” pretendavo daug kaimiškųjų vietovių ir nedidelių miestelių bendruomenių, sudarančių sąlygas savo gyventojams bendrauti su pasauliu, pasitelkiant informacines technologijas.

Antroje kategorijoje “Skaitmeninio sklasto mažinimo iniciatyvos” laimėjo didelis, kaimo vietoves apjungiantis projektas - Atviros Lietuvos fondo iniciatyva „Skaitmeninių bendruomenių link”. “Jo tikslas – paskatinti kaimo bendruomenes, kurios jau turi galimybes naudotis internetu, aktyviau naudotis informacinių technologijų galimybėmis savo veikloje”, - sako Aurimas Matulis, IVPK vadovas.

Trečioje kategorijoje – “Informacinių technologijų naudojimas švietime ir suaugusiųjų mokyme” laimėjo Švietimo ministerijos Mokyklų tobulinimo programa su savo svetaine mtp.smm.lt. Programa realizuojama kiekvienoje savivaldybėje ir skirta ugdymo kokybei pagrindiniame moksle pagerinti.

Labiausiai informacinės visuomenės plėtrai nusipelniusiu žmogumi nacionaliniu mastu buvo pripažintas docentas, daktaras Alfredas Otas, Lietuvos kompiuterininkų sąjungos vadovas. Jis pripažintas vienu aktyviausiai skatinančių informacinės visuomenės plėtrą Lietuvoje, jo iniciatyva į studijų planus KTU, VU fakultetuose buvo įvesti specialūs informacinės visuomenės problematikos moduliai.

Labiausiai informacinės visuomenės plėtrai nusipelniusiu žmogumi regioniniu mastu išrinkta Rasa Alaburdienė, Prienų Revuonos vidurinės mokyklos informatikos mokytoja, aktyviai prisidėjusi prie savo mokyklos kompiuterizavimo.

IVPK direktorius Aurimas Matulis teigia, kad idėja išrinkti naujuosius knygnešius šiemet pasiteisino su kaupu. “Matome per metus padarytą pažangą ir pasistūmėjimą, kuriuos rodo tiek interneto vartotojų skaičiaus augimas, tiek paslaugų, sprendimų, iniciatyvų kūrimasis – aktyvėja ir miestų, ir kaimų bendruomenės”, - sako A. Matulis.

Lietuvoje – jau milijonas interneto vartotojų

“Naujojo knygnešio” apdovanojimų metu taip pat paskelbtas milijoninis interneto vartotojas Lietuvoje. IVPK kartu su tyrimų bendrove “TNS Gallup” nustatė, kad jau lapkričio pabaigoje Lietuvoje buvo milijonas interneto vartotojų. Nustatyti simbolinį vartotoją padėjo visoje Lietuvoje esančių ir interneto vartotojus registruojančių “Lango į ateitį” centrų administratoriai.

Milijonuoju interneto vartotoju Lietuvoje tapo 40 metų Utenos gyventojas Virginijus Repečka. Saugos tarnybų sistemoje dirbantis uteniškis miestelio interneto centre "Langas į ateitį" atėjo ieškoti internete esančios informacijos apie apsaugos sistemas, jose naudojamą techniką ir kitos su darbine veikla susijusios informacijos.

Mobilaus ryšio operatorius “Omnitel” simbolinį milijonąjį Lietuvos interneto vartotoją apdovanojo nešiojamuoju kompiuteriu ir paslauga “Omni Connect”, suteikiant galimybę naudotis bevieliu internetu nemokamai. “Omnitel” viceprezidentas Dainius Pupkevičius, apdovanodamas Virginijų Repečką, pabrėžė, kad šiol milijonasis Lietuvos interneto vartotojas turės galimybę nepriklausomai nuo vietos naudotis pačia naujausia bevielio interneto technologija.

Šaltinis: IVPK