BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Įprastas pažymių knygeles pakeis internetinės

Data

2004 10 27

Įvertinimas
0
Mokyklose įdiegus internetines pažymių knygeles, informacija apie vaikų mokymosi rezultatus, pažangumą, lankomumą tėvus pasieks ir SMS žinutėmis.

"Galimybe įdiegti internetines pažymių knygeles aktyviai domisi Šiaulių krašto mokyklos, šią naujovę diegia Vilniaus Jėzuitų, Žirmūnų, Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazija, kitos mokyklos", - Eltai sakė Švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo informacinių technologijų centro direktorius Vainas Brazdeikis.

Jo duomenimis, internetines svetaines turi 20-30 procentų mokyklų. Iš jų internetines pažymių knygeles - iki 10 procentų.

Kol kas ne visose naujoviškas pažymių knygeles įdiegusiose mokyklose yra galimybė duomenis apie moksleivio pažangumą ir mokymosi rezultatus siųsti SMS žinute. Tačiau tose, kur ši naujovė yra, patys tėvai gali pasirinkti, kokios apie vaiką mobiliuoju ryšiu teikiamos informacijos jiems reikia.

V. Brazdeikio nuomone, internetinės pažymių knygelės už tradicines geresnės tuo, kad duomenys apie moksleivį perduodami operatyviai, be to, tiesioginis informacijos pateikimas užkerta kelią vaikų melavimui, išsisukinėjimui.

Patiems moksleiviams ši inovacija nėra labai naudinga, nes padidina jų kontrolę. Kita vertus, mokyklos intranetinėje pažymių knygelėje jis gali matyti, kokie užduoti namų darbai, palyginti, kaip jam sekėsi mokytis mokslo metų pradžioje ir ko jis pasiekė jiems baigiantis.

Švietimo informacinių technologijų centro direktoriaus teigimu, naujovė moksleiviui suteiks galimybę naudotis mokyklos intranetu, kuriame platinama informacija tėvams bus prieinama tik tiek, kiek susijusi su jų vaikais.

"Svarbiausia tai, kad atsivertęs internetinę pažymių knygelę tėvas galės matyti ne tik "pliką pažymį", kuris toli gražu ne viską pasako apie vaiko pasiekimus, bet ir atžalos piešinius, rašinius, nuotraukose matyti, kaip jis dirbo klasėje", - prognozavo V. Brazdeikis.

Švietimo ir mokslo ministerijos atstovas pabrėžė, kad ši inovacija iš mokytojų pareikalaus kompiuterinio raštingumo, iš mokyklos - pedagogų aprūpinimo kompiuteriais.

Prognozuojama, kad greičiausiai internetines pažymių knygeles įdiegs gimnazijos, o pradinėms, pagrindinėms mokykloms prireiks kiek daugiau laiko.

Šaltinis: ELTA