BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Interneto skvarba Lietuvoje 2003 m. III ketvirtį

Data

2003 12 30

Įvertinimas
0
Statistikos departamento prie LRV duomenimis, internetu 2003 m. trečiąjį ketvirtį naudojosi 27 proc. visų 15–74 metų amžiaus asmenų (pirmąjį ketvirtį – 24 proc.).

Pagrindiniai interneto vartotojai Lietuvoje išlieka mokiniai ir studentai (internetu naudojasi 78 proc. visų šios grupės apklaustųjų). Iš dirbančių asmenų internetu naudojosi 28 procentai.

Namuose internetu naudojosi 9 proc. respondentų (pirmąjį ketvirtį – 7%).

Dauguma žmonių, kurie naudojosi internetu, naudojosi juo reguliariai, t.y. bent kartą per savaitę (23 proc. visų respondentų).

Dažniausiai internetas buvo naudojamas informacijos paieškai ir ryšiams. Laikraščius ir žurnalas internete skaitė ar siuntėsi 73 procentai interneto naudotojų. Palyginti su ankstesniais ketvirčiais, internete dažniau buvo ieškoma informacijos apie prekes ir paslaugas (atitinkamai 48% ir 41%), skaitomi laikraščiai ir žurnalai (73 ir 61%), taip pat dažniau internetu atliekamos bankinės operacijos (20 ir 14%).

Trečiąjį 2003 m. ketvirtį prekes ir paslaugas internetu pirko ar užsakė 0,9 procento visų apklaustųjų, arba 3,2 procento respondentų, kurie naudojosi internetu (pirmąjį ketvirtį atitinkamai 0,7% ir 3%).

Á klausimą, kodėl nesinaudojo elektronine prekyba, dauguma (76%) respondentų atsakė, kad nebuvo reikalo; 33 proc. - kad pirkti parduotuvėje, kai matai prekę, yra patogiau; 14 proc. – kad nepasitiki elektronine prekyba.


Pagrindinės problemos, su kuriomis susidūrė interneto vartotojai – tai kompiuterių virusai (34 proc. visų apklaustųjų), nepageidaujami elektroniniai laiškai (26 proc.) ir neteisėtas arba žalingas tinklalapių turinys (10 proc.).

Šaltinis: STD, IVPK