BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Internautų rojus – ne už kalnų

Data

2008 01 11

Įvertinimas
0
Naujoje ES strategijoje žadama supaprastinti, pagreitinti ir išplėsti prieigą internetu ir judriojo ryšio telefonais prie muzikos, filmų ir žaidimų.

Multimedijos sektorius klesti: iki 2010 m. pajamos iš internetinio turinio turėtų išaugti daugiau kaip keturgubai (nuo 1,8 mlrd. EUR 2005 m. iki 8,3 mlrd. EUR 2010 m.). Kad Europa galėtų išnaudoti visą internetinio turinio pramonės potencialą, turinio rengėjams turi būti tinkamai atlyginama už darbą, būtina užtikrinti didesnį aiškumą, o vartotojams suteikti daugiau pasirinkimo galimybių. Siekdama spręsti šias problemas ES patvirtino naują strategiją.

„Mums reikia nuspręsti, ar norime turėti stiprią Europos kino, muzikos ir žaidimų pramonę“, – teigė už informacinę visuomenę ir žiniasklaidą atsakinga Europos Komisijos narė Viviane Reding. Atsakymas yra aiškus – „taip“. Siekdama šio tikslo ES daugiausia dėmesio nusprendė skirti keturioms pagrindinėms veiklos sritims :

-kūrybinio turinio prieinamumui: platintojus siekiama skatinti daugiau turinio teikti internete;
-daugelyje teritorijų galiojančioms autorių teisių licencijoms: siekiama gerinti galiojančią licencijų išdavimo sistemą ir labiau informuoti teisių turėtojus apie komercinę daugelyje šalių galiojančių licencijų naudą;
-skaitmeninių teisių valdymo sistemoms: didinti skaidrumą, kad vartotojai būtų tinkamai informuojami apie galimus parsisiųsdinamo turinio naudojimo apribojimus;
-teisėtiems pasiūlymams ir piratavimui: siekiama kovoti su neteisėtu autorių teisių saugomo turinio išsiuntimu bei parsisiųsdinimu, piratavimu ir neteisėtais rinkmenų mainais.

Pasiūlymą, kuriuo siekiama nepažeidžiant intelektinės nuosavybės teisių sukurti bendrąją internetinio turinio rinką, planuojama baigti rengti iki 2008 m. vidurio. Vartotojų asociacijos kviečiamos iki vasario 29 d. aktyviai dalyvauti internetinėse diskusijose dėl šio pasiūlymo.

Šaltinis: www.euro.lt