BDAR
Close

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Institucijoms sudarytos galimybės mokytis savarankiškai įvertinti ir ištaisyti interneto svetainių prieinamumo trūkumus

Data

2022 08 04

Įvertinimas
3
Institucijoms sudarytos galimybės mokytis savarankiškai įvertinti ir ištaisyti interneto svetainių prieinamumo trūkumus.jpg

Informacinės visuomenės plėtros komitetas, atlikdamas įstaigų interneto svetainių atitikties prieinamumo reikalavimams (pritaikymo neįgaliesiems) stebėseną ir metodinės pagalbos funkciją bei siekdamas valstybės ir savivaldybių institucijose ir įstaigose ugdyti papildomus gebėjimus savarankiškai įvertinti ir ištaisyti interneto svetainių prieinamumo trūkumus, parengė interneto svetainių ir mobiliųjų programų prieinamumo užtikrinimo nuotolinio mokymo priemones. 

Parengtas mokymo priemones sudaro keturios savarankiško mokymosi programos: 

  • Informacijos prieinamumo samprata ir poreikis,
  • Teisinis reguliavimas,
  • Prieinamo turinio kūrimas,
  • Prieinamumo stebėsenos veikla ir testavimo priemonės. 

Mokymai yra skirti didinti valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų valstybės tarnautojų ir darbuotojų, prižiūrinčių įstaigų interneto svetaines ir mobiliąsias programas, bei išorės tiekėjų žinias apie informacijos prieinamumo reikalavimus, taikomus minėtoms interneto svetainėms ir mobiliosioms programoms. Mokymų medžiaga ir kita aktuali informacija yra viešai prieinama komiteto interneto svetainėje skyriaus „Veiklos sritys“ srityje „Interneto svetainių prieinamumas“. 

Tikimasi, kad šios parengtos mokymo priemonės prisidės prie institucijų darbuotojų kompetencijų ugdymo ir palengvins Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2003 m. balandžio 18 d. nutarimo Nr. 480 „Dėl bendrųjų reikalavimų valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų interneto svetainėms aprašo patvirtinimo“ reikalavimų įgyvendinimą.