BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Informacinės visuomenės plėtros komiteto idėjos įgyvendinimui ieškomi inovatyvūs sprendimai

Data

2021 03 04

Įvertinimas
2
pexels-fauxels-3183197.jpg

Informacinės visuomenės plėtros komitetas jungiasi prie „GovTech laboratorijos“ trečią kartą skelbiamos viešojo sektoriaus iššūkių serijos ir ieško inovatyvių komandų, startuolių ar akademinės bendruomenės atstovų, kurie pasiūlytų sprendimą, galintį inovatyviai matuoti elektroninių viešųjų paslaugų kokybę ir jų naudojamumą.

Šiuo metu trūksta elektroninių paslaugų kokybės vertinimo metodų aiškumo, nėra sukurtos kiekybinių ir kokybinių šių paslaugų vertinimo kriterijų sistemos. Pasiūlytas modelis, atsižvelgiant į naudotojų pateiktą grįžtamąjį ryšį bei surinktus ir apdorotus duomenis, padėtų nustatyti, kaip ir kokias paslaugas reikia tobulinti, kokių paslaugų reikėtų atsisakyti ar kokias kurti naujas. Tokiu būdu elektroninės paslaugos būtų patogesnės ir labiau pritaikytos vartotojų poreikiams, taip pat padidėtų jų motyvacija naudotis šiomis paslaugomis.

Siekiama didinti ir duomenų mainų greitį bei tobulinti elektroninių paslaugų teikimo procesus, trumpinant elektroninių paslaugų teikimo laiką ir mažinant sąnaudas, todėl tikimasi sulaukti atitinkamų pasiūlymų, kurie leistų paskatinti viešojo sektoriaus paslaugų skaitmenizavimą.

Atrinktos komandos pateks į vienintelį Šiaurės ir Rytų Europoje „GovTech Co-create akceleratorių“, kuriame inovacijų ekspertai padės vystyti, testuoti ir komercializuoti kuriamus produktus, galinčius prisidėti prie teigiamo socialinio pokyčio visuomenėje sprendžiant viešojo sektoriaus pateiktus iššūkius. Akceleratorius leis detaliai pažinti viešąjį sektorių – nuo konkretaus iššūkio problematikos ir konteksto, iki lengvesnio reikalingų duomenų prieinamumo ar strategijos kaip parduoti viešajam sektoriui. Tai suteiks unikalią galimybę vystyti sprendimą nuo pat pradžių įtraukiant potencialius vartotojus, klientus bei temos ekspertus. Akceleratoriaus pabaigoje komandos išbandys savo kuriamą sprendimą su potencialiu klientu – Lietuvos valstybe. Tai atvers duris į viso pasaulio institucijas ir leis kur kas sparčiau plėstis unikalioje GovTech rinkoje.

Su visais viešojo sektoriaus iššūkiais galima susipažinti „GovTech laboratorijos“ svetainėje www.govtechlab.lt. Pasiūlymus iššūkiams spręsti kviečiama teikti iki balandžio 4 d.