BDAR
Close

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Evaldzia.lt – daugiau galimybių teikti administracines ir viešąsias paslaugas internetu

Data

2008 09 16

Įvertinimas
0
Šiandien Ministrui Pirmininkui, Vyriausybės kancleriui ir ministerijų atstovams Informacinės visuomenės plėtros komitetas prie Vyriausybės (IVPK) kartu su projekto partneriais UAB Ernst&Young Baltic bei UAB ERP pristatė atnaujintą elektroninės valdžios portalą – elektroniniai valdžios vartai evaldzia.lt arba epaslaugos.lt. Portalas susietas su duomenų mainų sistema, kuri suteiks galimybę institucijoms, šiuo metu naudojančioms skirtingas informacines sistemas, keistis duomenimis ir leis daugiau viešųjų ir administracinių paslaugų perkelti į elektroninę erdvę.

„Turime skatinti viešųjų paslaugų teikimą internetu, kad jos taptų paprastesnės ir lengviau prieinamos gyventojams. Elektroniniai valdžios vartai ir šio portalo nauja informacinė sistema yra svarbus žingsnis artėjant prie mūsų siekiamo „vieno langelio“ principo teikiant viešąsias paslaugas”, – sakė premjeras Gediminas Kirkilas.

Pasak IVPK direktoriaus Aurimo Matulio, kol kas iš dvidešimties paslaugų, esančių pagrindinių elektroninių Europos viešųjų paslaugų sąraše, Lietuvoje į internetą perkeltos tik kelios. Nauja informacinė sistema suteiks galimybę institucijoms sparčiau ir mažesniais kaštais perkelti administracines ir viešąsias paslaugas į elektroninę terpę, o gyventojams, verslo organizacijoms ir valstybės institucijoms patogiau gauti įvairių institucijų ir registrų teikiamą informaciją.

Projekto pagrindinis tikslas – sukurti duomenų mainų platformą, leidžiančią organizuoti ir vykdyti apsikeitimą duomenimis tarp skirtingomis sistemomis besinaudojančių institucijų, teikiančių administracines bei viešąsias paslaugas elektroniniu būdu.

Ateinančių metų pradžioje startuosiančiame portale bus galima deklaruoti gyvenamąją vietą, užsisakyti ir gauti išmokas vaikams. Jau šiais metais portale bus sukurtos galimybės efektyviau keistis duomenimis, pavyzdžiui, tarp VĮ „Regitra“ ir Centrinės hipotekos įstaigos, „Sodros“ ir Europos socialinio fondo agentūros bei Nacionalinės žemės tarnybos ir kitų institucijų. Vėliau numatoma plėsti valstybės institucijų, naudosiančių duomenų mainų sistemą, skaičių, perkelti daugiau viešųjų paslaugų.

Projektas „Viešojo administravimo institucijų informacinių sistemų interoperabilumo – sistemų sąveikos gebos sukūrimas“ finansuojamas Lietuvos Respublikos ir Europos Sąjungos lėšomis. Projektas išsamiau bus pristatytas atvirame seminare spalio 10 dieną.

Šaltinis: IVPK, LRVK