BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Europos Sąjungos struktūriniai fondai mažina socialinę atskirtį

Data

2012 12 28

Įvertinimas
0

Anksčiau žmonėms su negalia tekdavo vykti į darbingumo lygio nustatymo teritorinius centrus, registruotis, gaišti laiką eilėse, o kartais net ir užsiregistravus atvykti kitą dieną. Dabar užsiregistruoti galima iš anksto internetu, pasirinkti patogų laiką ir atvykus
greitai sutvarkyti reikalus.

„Žmogui su negalia ir taip sunku judėti, o dar reikia įvertinti tai, kad dažnai juos turi lydėti darbingi žmonės. Tad buvo gaištamas brangus laikas, dėl nepatogios sistemos gydytojai negalėjo prognozuoti pacientų srautų. Dabar, jei registruojamasi iš anksto, šios problemos nėra. Ir panašios sistemos veikia daugelyje sričių: internetu galime deklaruoti gyvenamąją vietą, užsisakyti eilę pažymų, registruotis poliklinikose. Taip sutaupomas ne tik laikas, sutaupomi  milijonai litų“, - sako Lietuvos žmonių su negalia sąjungos projektų koordinatorė Jurgita Masiulionytė.

Informacinės technologijos leidžia pasirūpinti ir pažeidžiamais visuomenės nariais. Šiemet, sukūrus Elektroninių leidinių valdymo informacinę sistemą (ELVIS), Lietuvos aklųjų bibliotekoje pradėjo veikti nauja paslauga – virtuali aklųjų biblioteka kuri skirta regos negalią turintiems žmonėms.

Sistemoje ELVIS yra kaupiami ir administruojami visi bibliotekos fonduose esantys elektroniniai leidiniai, pritaikyti žmonėms su regėjimo negalia, kurių, preliminariais vertinimais, Lietuvoje gyvena apie 20 tūkst. Sistemoje šiuo metu sukaupta apie 7000 įvairiais formatais išsaugotų leidinių – skaitmeniniu formatu išleistų ir suskaitmenintų garsinių knygų, garsinių žurnalų, DAISY formato leidinių.

„Šis projektas – ne tik naudingas, bet ir labai reikalingas aklųjų ir silpnaregių bendruomenei visų pirma todėl, kad leidžia greitai ir lengvai pasiekti norimą literatūrą, suteikia galimybę iš bet kurio pasaulio taško naudotis bibliotekos archyvais ir taip iš tiesų mažina atotrūkį tarp reginčiųjų ir regėjimo negalią turinčių žmonių“, – sako vienas pirmųjų virtualiosios aklųjų bibliotekos lankytojų Janušas
Kazakevičius.

Šie projektai įgyvendinami Ekonomikos augimo veiksmų programos 3 prioriteto "Informacinė visuomenė visiems" ir bendrojo finansavimo lėšomis.