BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Europos pagalbos telefono numeriu 112 jau galima naudotis visose Europos Sąjungos valstybëse narëse

Data

2008 12 16

Įvertinimas
0
Dabar pagalbos tarnybas galima išsikviesti bet kur Europos Sąjungoje – tereikia surinkti Europos bendrąjį pagalbos telefono numerį 112. Numeriu 112 dabar galima skambinti ir iš bet kurio telefono Bulgarijoje, taigi kaip tik prieš Kalëdų laikotarpį, kai tûkstančiai žmonių Europos Sąjungoje vyksta aplankyti šeimų, slidinëti ar gaudyti žiemos saulës spindulių, šiuo numeriu jau gali pradëti naudotis visi. Taigi bendromis Europos Komisijos ir Europos Sąjungos valstybių narių pastangomis pavyko pasiekti, kad numeriu 112, kaip pagalbos linija, Europos Sąjungoje bûtų galima naudotis visur ir visada.
„Visoje Europos Sąjungoje veikiantis telefono numeris 112 – puiki dovana visiems europiečiams, įteikta pačiu laiku: karštligiškai keliaudami atostogų laikotarpiu žmonës daug laiko praleis kitose Europos Sąjungos valstybëse. Tikiuosi, kad nuo šiol numeris 112 bus bûtinas bet kuriame Europos Sąjungos kampelyje atostogaujančių žmonių kelionës atributas, – sakë už telekomunikacijas atsakinga ES Komisijos narë Viviane Reding. – Europos Sąjungos valstybëms narëms dar reikia daug nuveikti, tačiau pirmasis tikslas – įdiegti bendrą pagalbos telefono numerį – jau pasiektas. Labai džiaugiuosi, jog mûsų pastangos užtikrinti, kad valstybës narës įdiegtų bendrą pagalbos telefono numerį, nenuëjo veltui – dabar akivaizdu, kaip ryžtingai veikianti Europa gali padëti žmonëms kasdieniame gyvenime.“

Europos bendruoju pagalbos telefono numeriu 112 dabar galima naudotis visoje Bulgarijoje – tai įgyvendinta po to, kai 2007 m. spalį Komisija pradëjo pažeidimo nagrinëjimo procedûrą (IP/07/1530). Nuo to laiko Bulgarijos institucijos dëjo didžiules pastangas, kad pasivytų kitas valstybes ir įdiegtų numerį 112. 2008 m. rugsëjo 18 d. Komisija nusprendë perduoti bylą Europos Teisingumo Teismui, tačiau šio sprendimo vykdymą atidëjo trims mënesiams, kad Bulgarija galëtų iki galo įvykdyti įgyvendinimo planą (IP/08/1342 ). Remdamasi ekspertų informacija, Komisija patvirtino, kad dabar numeris 112 ir skambintojo vietos nustatymo funkcija (kuria naudodamosi pagalbos tarnybos gali nustatyti numeriu 112 skambinančių žmonių buvimo vietą) veikia visoje Bulgarijoje. Pasak nacionalinių institucijų, netrukus Bulgarijoje turëtų bûti pradëta visuomenës informavimo apie numerį 112 kampanija. Dël visų šių dalykų 2009 m. pradžioje Komisija galëtų nutraukti prieš Bulgariją pradëtą pažeidimo nagrinëjimo procedûrą.

2008 m. rugsëjį Komisija ir Rumunijai skyrë tris papildomus mënesius užtikrinti, kad bûtų teikiamos skambintojo vietos nustatymo paslaugos ir pagalbos tarnybos galëtų nustatyti bet kurio iš judriojo ryšio telefono numeriu 112 skambinančio asmens buvimo vietą (IP/08/1342 ). Lapkričio pabaigoje Rumunijos institucijos patvirtino, kad pagalbos tarnybos gali gauti informaciją apie kiekvieno iš judriojo ryšio telefono skambinančio asmens buvimo vietą. Remdamasi šia Komisijos ekspertų patikrinta informacija, 2009 m. pradžioje Komisija galëtų nutraukti prieš Rumuniją pradëtą pažeidimo nagrinëjimo procedûrą.

Bendroji informacija

Europos pagalbos telefono numeris 112 įdiegtas 1991 m. siekiant papildyti nacionalinius pagalbos numerius ir užtikrinti, kad visose Europos Sąjungos valstybëse narëse išsikviesti pagalbos tarnybas bûtų lengviau. Nuo 1998 m. pagal Europos Sąjungos taisykles visiems fiksuotojo ir judriojo ryšio telefonų naudotojams valstybës narës turi sudaryti sąlygas numeriu 112 skambinti nemokamai. Nuo 2003 m. telekomunikacijų operatoriai pagalbos tarnyboms privalo teikti informaciją apie skambintojo buvimo vietą.

Už telekomunikacijas atsakingos ES Komisijos narës Viviane Reding iniciatyva nuo 2006 m. Komisija prieš 14 valstybių narių pradëjo pažeidimo nagrinëjimo procedûrą dël to, kad nebuvo pradëta teikti skambintojo vietos nustatymo paslauga, prieš Italiją – dël skambučių numeriu 112 valdymo, o prieš kitas dvi valstybes – dël nesudarytų sąlygų naudotis numeriu 112

2008 m. birželį pradëjo veikti numeriui 112 skirta Komisijos interneto svetainë (ec.europa.eu/112), kurioje visomis oficialiosiomis Europos Sąjungos kalbomis teikiama informacija po Europos Sąjungą keliaujantiems piliečiams (IP/08/836). Tačiau vis dar yra ką tobulinti – pavyzdžiui, skambučių numeriu 112 centrai turëtų suteikti galimybę bendrauti keliomis kalbomis arba naudotis vertimo paslaugomis. 17 Europos Sąjungos valstybių paskelbë, kad jose į skambučius gali bûti atsiliepiama ir kitomis Europos Sąjungos kalbomis (IP/08/836 ).

2009 m. vasario 11 d. – Europos telefono numerio 112 dieną, kurią Komisija rengia kartu su Europos Parlamentu, savo svetainę Komisija papildys visų Europos Sąjungos valstybių narių pateikta naujausia informacija apie tai, kaip jose naudojamasi numeriu 112.

Šaltinis: EK